Kasami: Tetovarët s’i frikësohen kërcënimeve të Angellovit, e treguan veten në vitin 2001!

INA
INA

21/11/2023

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, thotë se vendosja e kryqit në Kodrën e Diellit, është provokim nga Qeveria, me qëllim nxitjen e raporteve ndëretnike dhe ndërfetare dhe inspekimin e konflikteve. Kasami në një prononcim për gazetën LAJM, tha se kryqi është vendosur pa lejen e komunës, ndërsa provokimet e eksponentëve të Qeverisë nuk i frikësojnë aspak tetovarët.

“As që janë frikësuar dhe as që i frikësohen. Tetovarët do të vazhdojnë të jenë aty ku janë, kanë respekt të plotë për të gjitha komunitetet tjera, por tetovarët nuk do të lejojnë dikush t’i kërcënojë sepse në vitin 2001 e treguan se ata lerë që nuk i pranojnë, por u përgjigjen në mënyrë adekuate çdo kërcënimi”, tha Kasami për gazetën LAJM.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kercove

Digjet një shtëpi në Kërçovë, humb jetën një 79-vjeçar

shkolla-nxenes-780x439-1

Zgjidhet problemi me nxënësit shqiptarë në Çashkë të Velesit, filloristët ndjekin mësimin në shqip

stoilkovski

Stoilkovski lë në pikëpyetje pjesëmarjen e VMRO në Qeverinë teknike

Xheladin-Murati-780x470-1-696x419

Murati me kritika të ashpra për politizimin e arsimit

kkk

Spitali Klinik i Tetovës pranon donacion mbi 1 milion euro nga kompania Ecolog (VIDEO)

pazar-treg-shkup-1

Masat anti-krizë, masa populiste për vota në zgjedhje

xhelo

Murati me kritika të ashpra për politizimin e arsimit

vmro

VMRO: Me Talatin kryeministër, bëhet “BDI-zimi” i Maqedonisë

Krenar Lloga

Lloga: Presim që Palevski të ekstradohet sa më shpejtë! 

INFO

NA NDIQ