Kasami tregon se kush nga Grupi i Zjarrit do t’i bashkohet Lëvizjes Besa

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

28/01/2022

Sot pas kalimit të Fatmir Limanit në Lëvizjen Besa, kryetari i këtij subjekti politik, Bilall Kasami u pyet nëse dikush nga i ashtuquajturi “Grupi i Zjarrit” pritet të kalojë në Lëvizjen Besa.

Kasami u përgjigj se kanë komunikim me shumë aktivistë dhe se së shpejti do të bëjnë publike emrat e bashkëpunëtorëve të rinj.

Ne kemi qenë në komunikim permanent me shumë aktivistë, një ndër ata kryesorët është edhe Limani, me të cilin sot edhe e publikojmë bashkëpunimin për të ardhmen dhe gjithë ata të cilët kanë qenë bashkëpunëtorë të afërt të Fatmirit,

një pjesë janë në mesin tonë, të tjerët ditëve në vijim do të jenë pjesë e aktiviteteve tona deri në organizim të kongresit, por se kush do të jetë, si do të jetë në të ardhmen, mbetet në të ardhmen që ata zhvillime ti prezantojmë para opinionit”, tha mes tjerash Kasami.

TË FUNDIT
1 orë
“Kur të thotë gjermani aty hahet më mirë” – Rama befasohet nga restoranti i shqiptarëve në Gjermani
6 orë
Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës
6 orë
Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t'ia dalin
6 orë
Përplasje mes Gruevskit dhe Jankullovskës, dyshja e dikurshme famoze e pushtetit
6 orë
Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia

ME TE LEXUARA

7 orë
Orhan Murtezani ministër për Integrime?
1 ditë
Rohde i reagon ambasadorit Hill: Normalizimi mes Kosovës dhe Serbisë përfshin njohjen reciproke
1 ditë
Gjithsej 36 ish-deputetë do të marrin apanazh në 12 muajt e ardhshëm
7 orë
Zero roaming me BE-në deri më 2027
1 ditë
Biden dhe Zelensky nënshkruajnë marrëveshje 10 vjeçare për mbrojtjen
1 ditë
Kuvendi me tre nënkryetarë të rinj, Bendevska nuk u betua me emrin kushtetues
7 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
1 ditë
BDI-ja nuk propozoi kandidat për nënkryetar të Kuvendit, Mitrevski, Milloshoski dhe Bendeska kaluan pragun e parë
1 ditë
Paralajmërimi i Mickoskit – Ja nga cili shtet i BE-së, pritet të jetë huamarrja prej 1 miliard eurosh

LEXO MË SHUMË

edi rama

“Kur të thotë gjermani aty hahet më mirë” – Rama befasohet nga restoranti i shqiptarëve në Gjermani

buka

Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës

studenti-univerzitet-sv-Kiril-i-Metodij-6

Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t’ia dalin

gruevski jankullovska

Përplasje mes Gruevskit dhe Jankullovskës, dyshja e dikurshme famoze e pushtetit

gruevskii

Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia

xhulijan smith

Ambasadorja amerikane në NATO, Smith flet për Maqedoninë e Veriut dhe sfidat e NATO-s

shaqir-fetahu

Kreu i BFI-së uron myslimanët për Kurban Bajramin: T’i kthehemi shpirtit, moralit e familjes

vucic dodik

Ballkan: historia përsëritet (dhe Evropa kthen kokën nga ana tjetër)

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

INFO

NA NDIQ