Kasami vazhdon takimet më bashkatdhetarët në Vels të Austrisë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

17 Mars, 2023

Pas Linzit, së bashku se sekretarin organizativ Adnan Azizi dhe anëtarin e kryesisë qendrore Nuredin Fetai, kryetari i Lëvizjes BESA ka vazhduar takimin e rradhës me bashkatdhetarët e vazhduam në qytetin e Wels-it në Austri.

“Në kafen “BESA” bashkërisht diskutuam shumë tema aktuale politike, qëndrimin e Lëvizjes BESA dhe transformimin që po e bëjmë në qytetin e Tetovës.

Gjithçka do të jetë gati për tubimin e nesërmë të Lëvizjes në Vienë, formimin e Degës dhe një fole për t’i adresuar kërkesat dhe nevojat e çdo bashkatdhetari.

Bashkatdhetarët tani e tutje do jenë më afër vendlindjes! 🇦🇱 🇦🇹”, ka shkruar Kasami. (INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

LSDM-SDSM-600x360-1

LSDM: Mickoski të mos ikë, por të thotë çfarë ka vendosur: për BE apo për LEVICËN?

benzina-nafta

Sot çmime të reja të derivateve të naftës

dacic

Daçiq: Shqiptarët nuk mund të jenë kryetarë në komunat serbe

vmro

VMRO-DPMNE: Nëse LSDM ka dyshime tek anketat, shkojmë në zgjedhje dhe populli i tregon sondazhin më të saktë

Leposaviq serbet veri

VIDEO/Sërish tensione në Veri të Kosovës, prani e shtuar e KFOR-it dhe Policisë

gjykimi-spitali-modular-tetov-florin-besimi

Vazhdon sot gjyqi për zjarrin në spitalin modular në Tetovë, fjalët e fundit për tragjedinë me 14 të vdekur

flamur-maqedonia-europa-evropa-BE-960x584-1

93.5% e shqiptarëve për hyrjen e Maqedonisë në BE, ndërsa tek maqedonasit bie përqindja në 43.5%

barnatore

Kompanitë farmaceutike që qarkullojnë milionë euro në Maqedoni

Von-Cramon-Taubadel1-750x430-1

Von Cramon mban konferencë për media

INFO

NA NDIQ