Kasami: Zgjedhjet e parakoshme parlamentare janë mundësi që të vijë një garniturë e re politike

Iliria News Agency
Iliria News Agency

20 Janar, 2023

Në një intervistë dhënë për televizioni A2 CNN, kryetari i Lëvizjes BESA Bilall Kasami ka folur rreth situatës politike në Maqedoninë e Veriut

“Nevojiten zgjedhjet e parakohshme parlamentare në mënyrë që të vijë një garniturë e re politike, pasi qeveria deri tani ka dështuar nëpër të gjitha sferat duke mos arritur të menaxhoj në mënyrë të suksesshme përgjegjësitë e saja”, theksoi Kasami

Sipas Kasamit, problemi me krizën ekonomike dhe energjetike dhe mungesa e vullnetit për t’ju dal në ndihmë qytetarëve tregon se pushteti BDI-LSDM nuk është i aftë për punë!

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

grubi opinion

Grubi për “Opinion”: Albin Kurti të merr “mësim” nga Ali Ahmeti

besar-durmishi

Durmishi: Grubi paska ardhur në Tetovë që të mësohet si shtrohet asfalti! (FOTO)

ambulanca shqiperi

Shqipëri, humb jetën në lokal 60-vjeçari nga Maqedonia e Veriut, dyshimet e para

edi rama

Rama i përkrah kërkesat e BE-së për veriun: Shpresoj të përfundoj ky konflikt absurd

borell vjosa osmani vucic macron scholz

Edhe Borrell kërkon zgjedhje: Nëse nuk zbatohen tri kërkesat, do të ketë pasoja serioze

biden rrezohet

VIDEO/ Rrëzohet në tribunë Presidenti i SHBA-së Joe Biden

kiev-naten

Rusia sulmon Kievin me raketa

Rrahim musliu

Arrestohet mërgimtari në Serbi vetëm pse mbante flamurin kuq e zi

shqiptaret maqedoni perfaqesuesja

Tetë shqiptarë në listën e Maqedonisë për ndeshjet e muajit qershor (LISTA)

INFO

NA NDIQ