Kasami:Dy herë brenda një dite mund të mashtrojë vetëm funksionar i BDI-së

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

25/02/2022

Bilall Kasami

Dy herë brenda një dite mund të mashtrojë vetëm funksionar i BDI-së, e në rastin konkret pikërisht ministri i Arsimit Jeton Shaqiri.

Për hir të informimit të drejtë të opinionit dua të njoftoj se që nga fillimi i javës për ditën e sotme kabinetet tona patën kordinuar që në ora 09:00 Ministri i Arsimit të realizojë vizitë në Komunën e Tetovës, ndërsa prej në ora 10:00 bashkërisht të zhvillojmë debatin që ishte paraparë. Sot, në ora 8:45 në komunikim me kabinetin e Ministrit ne kuptojmë se Ministri nuk do të mer pjesë në takim.

Më vjen keq që një kuadër i ri si ministri Shaqiri shumë shpejt ka marrë virtytet e shefave të tij për të nënçmuar dhe mos respektuar komunat që nuk udhëhiqen nga BDI-ja. Veprimi i ministrit Shaqiri është shembull i keq se si politika për kapriço partiake dhe mos respektim të institucioneve, po bëhet përditshmëri në veprimin politik të BDI-së

Komuna e Tetovës gjithnjë ngelet e hapur për bashkëpunim në të mirë të qytetarëve!

TË FUNDIT
39 minuta
Hajredini: BDI ka mbetë me vetëm 8 deputetë
45 minuta
Mitsotakis: Shkupi dhe Tirana vetëm mund të përfitojnë me raportet e mira me Athinën!
46 minuta
Macron: Unë me të vërtetë mendoj se Evropa jonë mund të vdesë
2 orë
Taravari tregon se si do të punohet në Qeverinë e re
3 orë
Muralet që i japin ngjyra Maqedonisë së Veriut

ME TE LEXUARA

1 ditë
Osmani: Mosrespektimi i vullnetit kthen “shumicën” para Marrëveshjes së Ohrit!
39 minuta
Hajredini: BDI ka mbetë me vetëm 8 deputetë
1 ditë
Ditën kur mbushi 17 vite granata ia mori jetën Jonuz Zymberit (VIDEO)
2 ditë
Myftiu i Beogradit thotë se kombi serb nuk është gjenocidal: Serbia ime nuk e meriton këtë
11 orë
Zyrtarë të KFOR-it negociuan për tërheqjen e sulmuesve në Banjskë, zbardhet dokumenti
1 ditë
Policia e Maqedonisë thotë se e arrestoi, Fero duke shijuar kafe në Shkup
1 ditë
Ekspertët, digjitalizimi në Maqedoni është i domosdoshëm jo vetëm për anëtarësim në BE, por edhe për zhvillimin ekonomik
1 ditë
Haradinaj: Kurti po do zgjedhje, sepse u ka premtuar ndërkombëtarëve....

LEXO MË SHUMË

xhevdet hajredini ali ahmeti

Hajredini: BDI ka mbetë me vetëm 8 deputetë

micotakis mitsotakis

Mitsotakis: Shkupi dhe Tirana vetëm mund të përfitojnë me raportet e mira me Athinën!

Makron Macron

Macron: Unë me të vërtetë mendoj se Evropa jonë mund të vdesë

arben taravari

Taravari tregon se si do të punohet në Qeverinë e re

mural shtepia shendetit kumanove

Muralet që i japin ngjyra Maqedonisë së Veriut

Dimitar-Apasiev-007-scaled

Apasiev: Këta që po vijnë janë edhe më të këqinjë se BDI

fronti evropian

Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë

nexhmedin spahiu

Spahiu: Isha në Beograd, kondukteri s’mi mori dinarët, tha ‘nuk guxoj prej Albin Kurtit’ (VIDEO)

ukraine

Rusia sulmon një qendër tregtare në Kharkiv, 12 persona humbin jetën, mbi 40 të tjerë plagosen

INFO

NA NDIQ