Kastrati: Kurti duhet të arrestohet sot pasdite

ina-online
ina-online

18 Gusht, 2023

Ardian Kastrati, deputet nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, ka reaguar në lidhje me aksionin e sotëm në Ministrinë ë Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, ku u arrestuan zyrtarët e kësaj ministrie Hafiz Gara dhe Irfan Lipovica, si dhe biznesmeni Ridvan Muharremi, i dyshuar për përfshirje në keqpërdorimet me rezerva shtetërore.

Në reagimin e tij, Kastrati ka thënë që kryeministri i vendit, Albin Kurti, është “koka e krimit”.

Sipas tij, ai “duhet të arrestohet sot pasdite”.

“Ndue Gjini tha që Ridvani po thotë se Albini tërë kohën po e pyet: ‘Ridvan, kur po vjen vajii bre? Kjo i bie që Albini është koka e krimit. Kurti duhet me u arrestu sot pasdite”, thuhet në reagimin e Kastratit.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kurti me sanxhak dhe lugine

Kurti priti një delegacion të përfaqësuesve politikë të boshnjakëve dhe të shqiptarëve në Serbi

haradinaj-kurti

Haradinaj me akuza të reja: Kurti është shoqëruar me vajzën e ministrit të Millosheviqit

taulant balla

Ligji për shtetësinë, Balla: Qytetarët e Kosovës dhe të Maqedonisë së Veriut të mos testohen

Vucic- Svecla

Vuçiq i përgjigjet Sveçlës: Do ta shohim kush kë do ta arrestojë, qesh mirë kush qesh i fundit

festime-flamuri-kosoves

Presioni i ndërkombëtarëve për themelimin e Asociacionit/ Analistët thonë se insistimi do të vazhdojë deri në themelimin e tij

escobar-kurti

Escobar për Kurtin: E ka marrë dialogun si një opsion “Po-Jo”

escobar eskobar gabriel

Escobar kërkon që Qeveria e Kosovës të ketë një “qasje të re” në dialog

armina nuraj

Reagon përfaqësuesja e shqiptarëve nga Sanxhaku: Nuk jam serbe, pse nuk po ma pranoni diplomën në Kosovë!

vjosa osmani biden

Vjosa Osmani takohet me Bidenin: Aleanca e lirisë, aleanca e përjetshme

INFO

NA NDIQ