Kastriot Rexhepi bashkë me deputetë dhe ministra të BDI-së

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

10/02/2022

Deputetja e Bashkimit Demokratik për Integrim, Arta Bilalli-Zendeli sot ka publikuar një fotografi nga Kuvendi. Në fotografi përveç disa deputetëve dhe funksionarë të BDI-së, shihet edhe deputeti i Lëvizjes Besa, Kastriot Rexhepi, përcjell TV21. Ai qëndron pranë deputetit të BDI-së, Izet Mexhiti.

“Atmosferë pune”, ka shkruar deputetja Bilalli-Zendeli në mbishkrimin e fotografisë.
Ndryshe, nga Lëvizja Besa kohë më parë njoftuan se e kanë përjashtuar Rexhepin nga të gjitha funksionet në parti, pasi deputeti Rexhepi mungoi në Kuvend gjatë votimit për rrëzimin e Qeverisë Zaev 2. Si rrjedhojë, mbeti e paqartë se si do të funksionojë Rexhepi në Kuvend. A paraqet kjo fotografi paralajmërim se Rexhepi do t’i bashkohet grupit parlamentar të BDI-së në Kuvend?

TË FUNDIT
23 minuta
Gashi: Me VMRO-në kemi biseduar për t’i përfunduar projektet shqiptare që janë nisur me vite
1 orë
U përpoqën, por nuk arritën – S’ka takim Siljanovska-Radev në Vatikan
3 orë
Stadiumi i Tetovës përplas Qeverinë me Komunën
3 orë
Spaskovski: Sjellja e partnerit të koalicionit, BDI-së, ka ndikuar në rezultatin e keq zgjedhor të LSDM-së
4 orë
Fillon debati për miratimin e propozim-rezolutës për gjenocidin në Srebrenicë

ME TE LEXUARA

1 ditë
VLEN në qeveri/ Aleanca për Shqiptarët me dy ministri
11 orë
Dimitreivski: Mbi 80% e amvisërive në Kumanovë kanë ujë, rekomandohet që uji që shfrytëzohet për pije të vlohet
1 ditë
Në UT u mbajt Simpoziumi V Shkencor “Gjurmë në kohë”
5 orë
Pas dorëheqjes së Kovaçevskit, LSDM-ja fillon përgatitjet për zgjedhjen e liderit të ri
1 ditë
Ngjarje e rëndë në Drenas: Burri rrah partneren e tij, ajo duke ikur goditet nga një veturë
22 orë
Qoku: Sa më e dobët BDI-ja, aq më të fortë shqiptarët

LEXO MË SHUMË

Afrim Gashi

Gashi: Me VMRO-në kemi biseduar për t’i përfunduar projektet shqiptare që janë nisur me vite

Screenshot_20240523-132104~2

U përpoqën, por nuk arritën – S’ka takim Siljanovska-Radev në Vatikan

bilall kasami stadium

Stadiumi i Tetovës përplas Qeverinë me Komunën

oliver spasovski

Spaskovski: Sjellja e partnerit të koalicionit, BDI-së, ka ndikuar në rezultatin e keq zgjedhor të LSDM-së

srebrenica

Fillon debati për miratimin e propozim-rezolutës për gjenocidin në Srebrenicë

ziadin sela

Kujt i takon legjitimiteti pas rivotimit? Sela: Edhe fituesi në kampusin shqiptar duhet të marrë mandat

arber ademi

Si e humbi Fronti një deputet në Llërcë? Ademi: Nuk i pranojmë rezultatet! Ibrahimi: Ankesat të dërgohen në KSHZ

LSDM SDSM Kovacevski zecevic

Pas dorëheqjes së Kovaçevskit, LSDM-ja fillon përgatitjet për zgjedhjen e liderit të ri

KSHZ-Komisioni

Rivotimi/ VMRO s’ka vendosur për ankesa, Fronti Evropian do të ankohet për procesin e rivotimit në Llërcë

INFO

NA NDIQ