Kastriot Rexhepi ngriti kartonin e gjelbër, votoi “për” Qeverinë e re

Iliria News Agency
Iliria News Agency

17/01/2022

Deputeti Kastriot Rexhepi ka qëndruar i ulur në pjesën e deputetëve të shumicës parlamentare dhe ka ngritur kartonin e gjelbër për të votuar “për” Qeverinë e re të Maqedonisë së Veriut.

Edhe pse ende nuk është përcaktuar se si do të veprojë, nëse do t’i bashkohet ndonjë grupi parlamentar, Rexhepi në Kuvend figuron si deputet i Lëvizjes Besa, shkruan TV21.

Partia e ka përjashtuar nga të gjitha strukturat, pasi ai nuk u paraqit në seancën ku duhej të votohej mosbesimi i Qeverisë Zaev 2, megjithatë Rexhepi vazhdon të deklarohet “si Besa”.

Dy ditë diskutim për Qeverinë me kryeministër Dimitar Kovaçevski, u përqendruan edhe në deputetin Rexhepi.

Opozita vazhdon të akuzon pushtetin se “Rexhepi u kidnapua”. Sot e ftuan të mbajë fjalim, por Rexhepi qëndroi i “heshtur“.

Në momentin kur kryeparlamentari Talat Xhaferi e hodhi në votim përbërjen e re qeveritare, Rexhepi u pa duke votuar “për” Qeverinë e re./TV21

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Hovenier Kurti

Dialogu për dinarin, Hovenier vjen me një kërkesë për Qeverinë – ja kë kërkon në takime!

matura-shteterore-provimi

Provimi i maturës shtetërore sivjet më 1 dhe 8 qershor

xhemail jusufi

BDI zgjodhi shefin e shtabit zgjedhor në Tetovë

stevo-pendarovskiii-780x470-1

PRSD mbështet rikandidimin e Pendarovskin për president

moti-1

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Spitali-i-Strugs-600x360-1

Sulmohet motra medicinale në Spitalin e Strugës

aksident kollar

Makina bie në lum në rrugën Kërçovë – Strazhë në afërsi të fshatit Kollare (VIDEO)

arben taravari kumanove

Sot në Gostivar konventa e promovimit të kandidatit presidencial, Arben Taravari

gjermani jeta

Janë dyfishuar çmimet e naftës dhe gazit në Gjermani, gjermanët mezi i’a dalin

INFO

NA NDIQ