Kastriot Rexhepi: Pa veprimet e mia, sot nuk do të kishte kryeministër shqiptar, me të cilin mburret BDI-ja

Picture of INA
INA

06/06/2024

Në vitin nëntor të vitit 2021 e shpëtoi qeverinë LSDM-BDI për, siç thotë ai, hir të eurointegrimeve, por sot duke e komentuar mundësinë për realizimin e ndryshimeve kushtetuese në qeverinë VMRO-VLEN, Kastriot Rexhepi nga VLEN në Daily Click në TV21 tha se po të mos ishte veprimi i tij, sot nuk do të kishte kryeministër shqiptar, me të cilin, siç tha ai, sot mburret BDI-ja.

“Unë çka bëra, i dhashë një shans, që nuk jam penduar, edhe po të kthehej koha, do ta bëja të njëjtën. U votua propozimi francez, u hap rruga për t’u vazhduar, u realizua edhe kryeministri i parë teknik shqiptar, që po të kishte rënë ajo qeveri, sot nuk do të kishte mundësi të mburren vetëm BDI-ja, që ja ata e kanë bërë. E kanë bërë të gjithë shqiptarët prej viteve 90-ta e këndej me kontributin e tyre politik , gjitha partitë politike, por edhe unë si individ, në mënyrë jomodeste mund ta potencoj se nëse do të kishte rënë ajo shumicë, do të binte poshtë kjo çështja e kryeministrit teknik, i cili ende është duke e ushtruar detyrën kryeministër”, tha Rexhepi.

TË FUNDIT
2 orë
Menduh Thaçi: Në momentin që largohemi nga tavolina e dialogut, Maqedonia destabilizohet
2 orë
E zbulon MPB-ja! Kërcënimet ndaj gjykatësit kushtetues, i ka bërë një ish deputet në Kuvendin e RMV-vë
3 orë
Shteti ju siguron bursa për studime jashtë vendit, por jo dhe punësime
4 orë
Të mbjellat tërësisht të shkatërruara në Maqedoni, bujqit apel qeverisë që t’u dalë në ndihmë
4 orë
Janë miratuar ndryshimet në Ligjin për Energjinë në Maqedoninë e Veriut

ME TE LEXUARA

12 orë
Për 18 vite nëpërmjet përmbaruesve janë paguar gati dy miliardë euro
4 orë
Të mbjellat tërësisht të shkatërruara në Maqedoni, bujqit apel qeverisë që t’u dalë në ndihmë
11 orë
Në seancën parlamentare u verifikuan mandatet për deputetët e rinj
3 orë
Shteti ju siguron bursa për studime jashtë vendit, por jo dhe punësime
16 orë
Paradite mot me diell, pasdite mundësi për shi të rrëmbyeshëm dhe bubullima
11 orë
Mickoski: Parku më i madh i mullinjve me erë në rajon do të sjellë 630 vende të reja pune
2 orë
E zbulon MPB-ja! Kërcënimet ndaj gjykatësit kushtetues, i ka bërë një ish deputet në Kuvendin e RMV-vë

LEXO MË SHUMË

Menduh Thaci

Menduh Thaçi: Në momentin që largohemi nga tavolina e dialogut, Maqedonia destabilizohet

kuvendi-i-rm-dasdasd-800x445

E zbulon MPB-ja! Kërcënimet ndaj gjykatësit kushtetues, i ka bërë një ish deputet në Kuvendin e RMV-vë

studenti-univerzitet-sv-Kiril-i-Metodij-6

Shteti ju siguron bursa për studime jashtë vendit, por jo dhe punësime

Screenshot_11-28-780x439

Të mbjellat tërësisht të shkatërruara në Maqedoni, bujqit apel qeverisë që t’u dalë në ndihmë

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Janë miratuar ndryshimet në Ligjin për Energjinë në Maqedoninë e Veriut

Mucunski stoltenberg

Mucunski: Mbetemi një anëtar i besueshëm i NATO-s me një kontribut të rëndësishëm për paqen globale

pushk-gjahu

Zbatimi i ligjit për armatim në RMV: Një sfidë për sigurinë publike

Çështja e sallave kirurgjike në seancë të qeverisë, Taravari emëron 9 drejtorët e rinj të klinikave në Shkup

burgu-idrizove

Ndërroi jetë i burgosuri që u rrah në Idrizovë, Prokuroria nis hetimet

INFO

NA NDIQ