Kastriot Rexhepi: VMRO-ja nuk është kundër ASH-së në Qeveri, ata e mbështetën Taravarin në Gostivar

Picture of INA
INA

13/06/2023

Deputeti i pavarur, Kastriot Rexhepi, ka reaguar pas deklaratës së kryetarit të ASH-së, Arben Taravari i cili tha se, VMRO-ja nuk e don këtë parti në Qeverinë eventuale e cila do të përfshinte partinë e Mickoskit. Rexhepi, në një prononcim për gazetën LAJM, tha se Taravari në këtë mënyrë po mundohet të faktorizohet, ndërkohë që bashkëpunon në nivel lokal në Gostivar me VMRO-në.

“Mesa dëgjova, kryetari i ASH-së tha se nuk na don VMRO-ja, ai vet tha pa e dëgjuar ne që të kishte një deklarim të tillë nga VMRO-ja në atë drejtim, bile pamë në drejtim të kundërt duke treguar që ato nuk janë kundër ASH-së që kanë koalicion dhe bashkëpunojnë në Gostivar edhe përpara edhe tani. Nuk e di në çfarë është bazuar kur tha që nuk e donë VMRO-ja apo qëllimi ishte që faktorizon vetën apo partinë e tij apo ta nivelizon me një parti të madhe si BDI-ja”, tha Kastriot Rexhepi.

TË FUNDIT
7 orë
Joseph analizon aksidentin me helikopter në Iran: Presidenti Raisi ka vdekur, do ta fajësojnë Izraelin
7 orë
Andonovski: Nuk do të luhet më futboll nëpër ministri, institucionet e udhëhequra nga BDI janë në prag të kolapsit
7 orë
Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!
7 orë
Kush është Ebrahim Raisi, Presidenti i Iranit që u aksidentua me helikopter
10 orë
Mexhiti: Për qeverinë e re janë duke negociuar fituesi me fituesin

ME TE LEXUARA

12 orë
Cilat resorë do t’i udhëheqë VLEN? Flet Taravari dhe Andonovski nga VMRO
18 orë
Veseli: 55 biznesmenë turq të interesuar për investime në Maqedoni, së shpejti në vizitë
10 orë
Mexhiti: Për qeverinë e re janë duke negociuar fituesi me fituesin
18 orë
Hiseni zgjidhet zëdhënës i LD-së, Mexhiti autorizohet për bisedimet për qeverinë e re
7 orë
Kush është Ebrahim Raisi, Presidenti i Iranit që u aksidentua me helikopter
21 orë
“Bolton News”: Shqipëria mes destinacioneve më të mira dhe miqësore me buxhetin

LEXO MË SHUMË

Edward Joseph Zhozef  Eduard

Joseph analizon aksidentin me helikopter në Iran: Presidenti Raisi ka vdekur, do ta fajësojnë Izraelin

stefan andonovski

Andonovski: Nuk do të luhet më futboll nëpër ministri, institucionet e udhëhequra nga BDI janë në prag të kolapsit

elizabet liz alen allen

Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!

ebrahim raisi

Kush është Ebrahim Raisi, Presidenti i Iranit që u aksidentua me helikopter

izet mexhiti

Mexhiti: Për qeverinë e re janë duke negociuar fituesi me fituesin

qeveria

Cilat resorë do t’i udhëheqë VLEN? Flet Taravari dhe Andonovski nga VMRO

mickoski

Mickoski pas rivotimit pret 62 deputetë, ja çka paralajmëron

Hovenier

Marrëveshja mes Kosovës dhe ShBA-së, Hovenier: Ky është një hap i rëndësishëm

Jorgos Gerapetritis

Gerapetritis: Marrëveshja e Prespës duhet të respektohet

INFO

NA NDIQ