Katalanasit i kundërpërgjigjen Bayernit

ina-online
ina-online

29/11/2023

Skuadra e Bajern Munihut është vënë në lëvizje për të siguruar shërbimet e mbrojtësit të qendrës Ronald Arauhos, që luan me Barcelonën.

24-vjecari ka një kontratë deri në vitin 2026 me katalanasit dhe ky transferim pritet të kalojë 60 milionë euro.

Një transferim që duket i vështirë por jo i pamundur për Bajernin, që kërkon një mbrojtës pas problemeve që ka patur De Ligt.

Nuk ka për të qenë e lehtë edhe për faktin se vetë klubi katalanas po mundohet t’ia shtyjë deri në vitin 2028 kontratën talentit uruguajan.

Arauho është në sezonin e tij të pestë me skuadrën e Barcelona dhe këtë sezon, në 12 ndeshje në total, ka realizuar edhe një gol. Gjithsesi, vjet por edhe këtë sezon, ai më së shumti ka qenë zëvendësues, ndaj dhe Bajerni kërkon të përfitojë për ta sjellë lojtarin në Munih.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Napoli rrahmani

VIDEO/ Napoli triumfon mes dramës, Juventus mposhtet në “Maradona”

Britain Soccer Champions League

Bajerni “hjek” dorë nga Çabi Alonso, tani preferon trajnerin holandez

Bellingam Real Barca

Sulmi “nuk ndez”, Barcelona del e “gjymtuar” nga “San Mames”

maradona

Lista me yjet e futbollit që ranë në rrjetën e dopingut, nga Maradona te Guardiola e së fundmi Pogba

manchester-city

City fiton derbin e Manchesterit

IMG_9475

Shkëndija e “shkel” Vardarin, por si kaloi Shkupi dhe Struga

shaqiri-zvicra

Xherdan Shaqiri gjen golin e parë në sezonin e ri, por Chicago Fire pëson humbje

le brons

LeBron James, i pari që arrin shifrën prej 40 mijë pikëve në NBA

real

Real Madridi do të apelojë kartonin e kuq ndaj Bellinghamit

INFO

NA NDIQ