“Katalanasit” kërkojnë qëndrimin e tij, Xavi i vendosur të largohet nga Barcelona

ina-online
ina-online

01/04/2024

Disa javë më parë, tekniku Xavi Hernandez njoftoi largimin e tij, nga pankina e “Katalanasve” të Barcelona, në fundin e këtij sezoni, pavarësisht se po kalon një sezon jo fort të keq, ku të vetmet zhgënjime, të paktën deri më tani kanë ardhur në Kupën dhe Superkupën e Spanjës, ku nuk arritën dot të siguronin trofetë përkatës.

Megjithatë, duket se për bordin drejtues ky vendim, nga ana e teknikut spanjoll nuk është i duhuri, me presidentin e klubit, Joan Laporta, i cili dëshiron të bindë ish-“yllin” e skuadrës, që të qëndrojë edhe pas përfundimit të këtij sezoni, teksa besojnë se Xavi është i duhuri për të rimëkëmbur skuadrën e tyre.

Sipas raportimeve më të fundit të mediave spanjolle, “Bluagranat” duan që ai të jetë në krye të skuadrës për të paktën edhe një sezon tjetër.

Megjithatë tekniku i cili shtoi dy trofe, Kampionatin dhe Superkupën, në “arkivën” e “gjigantëve” të La Liga, duke se është i vendosur për t’u larguar në verë dhe nuk dëshiron që të bëjë prapakthehu në vendimin e tij.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

berat-gjimshiti-djimshiti

“Moment krenarie për të gjithë ne” – Gjimshiti flet pasi eliminoi Liverpoolin me Atalantan e tij

XHAKA GRANIT

Granit Xhaka po çmend, as anglezët nuk e ndalen

fenerbahce

Fenerbahce eliminohet

salah

Liverpoolit nuk i bën punë fitorja, eliminohet nga Atalanta e Gjimshitit

kloop

Klopp: Krijuam 67 goditje në tre ndeshjet që nuk i fituam, e çuditshme

akil

Sot mbahet seanca dëgjimore për xhudistin Akil Gjakova – kërkohet paraburgimi i tij

edon-zhegrova

Dëmtohet Edon Zhegrova, ylli dardan humb sfidën ndaj Aston Villas

Anceloti

Ancelotti pas fitores ndaj Cityt: Të gjithë menduan se Reali kishte vdekur, por duhet të dini se Reali nuk vdes kurrë

Pep Guardiola

“ Nuk pendohem për asgjë”/ Guardiola uron Realin pas kualifikimit

INFO

NA NDIQ