Katër bursa për studime në Kinë për vitin 2022/2023

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

11/01/2022

Qeveria e Republikës Popullore të Kinës për vitin 2022/2023 ndan katër bursa për studime deridoplomike (të rregullta), të magjistraturës dhe të doktoratës dhe specializime – një bursë nga Qeveria e RP të Kinës dhe tri bursa të njëanshme.

Regjistrimi është onllajn në http//en.csc.edu.cn/studyinchina ose në www.campuschina.org,, ndërsa afati është 10 shkurt 2022.

Në Konkursin të cilin e publikoi Ministria e Arsimit dhe Shkencës ka informacione për dokumentet e nevojshme dhe kushtet për aplikim, si dhe kontakte për më shumë hollësi për bursat.

Kandidatët do t’i zgjedhë Ambasada e RP të Kinës në Shkup, ndërsa ata që do të pranohen do t’i fillojnë studimet nga shtatori i këtij viti.

TË FUNDIT
15 minuta
Hajredini: BDI ka mbetë me vetëm 8 deputetë
21 minuta
Mitsotakis: Shkupi dhe Tirana vetëm mund të përfitojnë me raportet e mira me Athinën!
22 minuta
Macron: Unë me të vërtetë mendoj se Evropa jonë mund të vdesë
2 orë
Taravari tregon se si do të punohet në Qeverinë e re
3 orë
Muralet që i japin ngjyra Maqedonisë së Veriut

ME TE LEXUARA

1 ditë
Vuçiq i dëshpëruar se pse Maqedonia votoi për Rezolutën për gjenocidin serb në Srebrenicë
10 orë
Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë
1 ditë
Grenelli i kishte propozuar Trumpit që ta vizitojë Thaçin në Hagë, e zbulon media ndërkombëtare
1 ditë
VMRO dhe VLEN vazhdojnë në ndarjen e "kulaçit" qeveritar, në tryezë edhe dogana, MEPSO dhe Ndërmarrja e Rrugëve
1 ditë
Shtetasit e Maqedonisë së Veriut më të deportuarit nga Gjermania
7 orë
Apasiev: Këta që po vijnë janë edhe më të këqinjë se BDI
1 ditë
Politikani britanik: Aleatët të konsultohen për të avancuar statusin e Kosovës në NATO

LEXO MË SHUMË

xhevdet hajredini ali ahmeti

Hajredini: BDI ka mbetë me vetëm 8 deputetë

micotakis mitsotakis

Mitsotakis: Shkupi dhe Tirana vetëm mund të përfitojnë me raportet e mira me Athinën!

Makron Macron

Macron: Unë me të vërtetë mendoj se Evropa jonë mund të vdesë

arben taravari

Taravari tregon se si do të punohet në Qeverinë e re

mural shtepia shendetit kumanove

Muralet që i japin ngjyra Maqedonisë së Veriut

Dimitar-Apasiev-007-scaled

Apasiev: Këta që po vijnë janë edhe më të këqinjë se BDI

fronti evropian

Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë

nexhmedin spahiu

Spahiu: Isha në Beograd, kondukteri s’mi mori dinarët, tha ‘nuk guxoj prej Albin Kurtit’ (VIDEO)

ukraine

Rusia sulmon një qendër tregtare në Kharkiv, 12 persona humbin jetën, mbi 40 të tjerë plagosen

INFO

NA NDIQ