Katër fëmijë humbën jetën nga zjarri në Novi Pazar

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

05/03/2023

Katër fëmijë kanë humbur jetën në një zjarr që ka shpërthyer në një banesë në Novi Pazar të Sanxhakut në Serbi.

Sipas mediave lokale, fëmijët janë mbytur nga zjarri. Zjarri ka rënë mëngjesin e sotëm në orën 7:00 në një pallat banimi. Zjarrfikësit, siç thuhet, kanë mbërritur në vendin e zjarrit për katër minuta, por fëmijët nuk kanë mundur të shpëtojnë, transmeton INA.

Fëmijët ishin të moshës gjashtë muajsh, dy, tre dhe katër vjeç. Babai dhe nëna e fëmijëve janë shtruar në spital, pasi që kanë marrë djegie të shkallës së lartë. Sipas informacioneve fillestare, zjarri nuk ka prekur banesat e tjera, ndërsa ende nuk dihet shkaku. (INA)

TË FUNDIT
50 minuta
Votojnë të sëmurët, personat të pafuqishëm dhe të burgosur para rivotimit të nesërm për zgjedhjet parlamentare në shtatë vendvotime
10 orë
Aksioni i Policisë në veri, u konfiskuan rreth 75 milionë dinarë, 1.6 milion euro, dollarë e franga
15 orë
Pa vullnet politik nuk mund të ketë reforma në gjyqësor
17 orë
Greqia luftë në dy fronte! Bllokim të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në rrugën drejt anëtarësimit në BE
17 orë
S’ka takime mes grupeve për formimin e Qeverisë, palët diskutojnë brenda radhëve të veta

ME TE LEXUARA

20 orë
Ulen çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni
17 orë
Takimi i Presidentes Siljanovska Davkova me ambasadorin britanik Metju Loson
17 orë
S’ka takime mes grupeve për formimin e Qeverisë, palët diskutojnë brenda radhëve të veta
17 orë
Greqia luftë në dy fronte! Bllokim të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në rrugën drejt anëtarësimit në BE
15 orë
Pa vullnet politik nuk mund të ketë reforma në gjyqësor
1 ditë
Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!
10 orë
Aksioni i Policisë në veri, u konfiskuan rreth 75 milionë dinarë, 1.6 milion euro, dollarë e franga

LEXO MË SHUMË

zgjedhjet-maqedoni

Votojnë të sëmurët, personat të pafuqishëm dhe të burgosur para rivotimit të nesërm për zgjedhjet parlamentare në shtatë vendvotime

Screenshot_2024-05-20-23-16-19-497_com.facebook.katana-edit

Aksioni i Policisë në veri, u konfiskuan rreth 75 milionë dinarë, 1.6 milion euro, dollarë e franga

GJYKATA

Pa vullnet politik nuk mund të ketë reforma në gjyqësor

mico-1

Greqia luftë në dy fronte! Bllokim të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në rrugën drejt anëtarësimit në BE

vmro vlen negociata

S’ka takime mes grupeve për formimin e Qeverisë, palët diskutojnë brenda radhëve të veta

metju

Takimi i Presidentes Siljanovska Davkova me ambasadorin britanik Metju Loson

derivate nafta dizeli benzin

Ulen çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni

qeveria

Qeveria me njoftim: Qytetarët të mos bien pre e mashtrimeve, nuk kemi dërguar mesazhe për kompensim

BE bruksel EU Bashkimi Evropian Unioni

Komisioni Evropian fton Shkupin dhe Athinën t’i përmbahen marrëveshjes për ndryshimin e emrit

INFO

NA NDIQ