Katër kinezë deportohen nga Maqedonia e Veriut

Picture of ina-online
ina-online

09/07/2023

Policia e Maqedonisë së Veriut ndaloi dje katër kinezë që qëndronin ilegalisht në vend.

Siç mësohet, dje në orën 11:30 në vendin e quajtur “Karaorman” punonjësit e policisë nga Qendra Rajonale Jugore kanë ndaluar katër shtetas kinez me inicialet C.H.(44), V.R.(47), J.L.(38) dhe një të mitur.

Pas kontrollit të kryer është konstatuar se ata nuk kanë pasur hyrje të ligjshme në vend, duke vepruar në kundërshtim me Ligjin për të Huajt, gjegjësisht qëndrim ilegal në vend.

Policët e Departamentit për Krime Ndërkufitare, Migrime, të Huaj dhe Ripranim Gjevgjeli kanë përgatitur vendime për kthim dhe largim nga territori i shtetit. (INA)

TË FUNDIT
6 orë
Granit Osmani është caktuar drejtor i Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës Shqipe
8 orë
Herolind Sakipi, drejtor i ri i ISHP Qendra e Shëndetit Publik në Kumanovë
8 orë
Spanja kampione e Evropës
10 orë
Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup
10 orë
Shqiptari dëshmitar në sulmin ndaj ish-Presidentit tregon si ndodhi ngjarja

ME TE LEXUARA

16 orë
Mexhiti për tubimin e BDI-së: Po bëjnë si “pula pa kokë”
22 orë
FBI identifikon sulmuesin, kush është autori 20 vjeçar që qëlloi me armë Donald Trump!
15 orë
Taravari: Ahmeti di të veprojë si opozitar i vërtetë
22 orë
Del video kur snajperisti vret sulmuesin e Trump në tubimin në Pensilvani (VIDEO)
14 orë
Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!
21 orë
Tre rezolutat e miratuara nga Mbledhja e përgjithshme e BDI-së me preambulë

LEXO MË SHUMË

IMG_4368

Granit Osmani është caktuar drejtor i Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës Shqipe

herol-750x896

Herolind Sakipi, drejtor i ri i ISHP Qendra e Shëndetit Publik në Kumanovë

IMG_4367

Spanja kampione e Evropës

IMG_4366

Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup

IMG_4365

Shqiptari dëshmitar në sulmin ndaj ish-Presidentit tregon si ndodhi ngjarja

arben taravari kumanove

Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë

Ali Ahmeti fronti

Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion

IMG_4361

Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave

IMG_4362

Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!

INFO

NA NDIQ