Katër kinezë dhe një indian hyrën ilegalisht në vend, synonin Greqinë! Kapen “mat” nga policia e Maqedonisë

Picture of INA
INA

03/07/2023

Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se gjatë ditës së djeshme ka arrestuar dy persona nga Gjevgjelia, nën dyshimin se kanë kryer kontrabandë me emigrantë, përcjell TV21.

“Më datë 02.07.2023 nga ana e nëpunësve policorë nga Stacioni policor në Vendkalimin kufitar në Bogorodicë, nga liria janë privuar D.T.(30) dhe V.T.(54), që të dy nga Gjevgjelia. Gjegjësisht, ata rreth orës 09:10 janë vërejtur nga policët se si katër shtetasve kinezë dhe një indian u ndihmojnë gjatë përpjekjes për të kaluar kufirin ilegalisht për hyrje në R. e Greqisë. Që të dy individët janë arrestuar në stacionin policor dhe për rastin është njoftuar prokurori publik nga PPTH për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit, kurse pas dokumentimit të tij do të parashtrohet kallëzim përkatës. Emigrantët janë dorëzuar në Stacionin policor në vendkalimin kufitar Bogorodicë për procedurë të mëtutjeshme”, qëndron në njoftimin e MPB-së.

TË FUNDIT
53 minuta
Këta janë drejtorët e rinjë nëpër burgje
1 orë
Fetai: Jo serioze idena e BDI-së për rajonalizimin e shtetit! E kanë humbur rrugën në oborr
2 orë
Taravari: Deri në fund të vitit, vendime pune edhe për personelin mjekësorë me shkollë të mesme
2 orë
Hetimi për vrasjet Vanja-Zhezhovski ka përfunduar, prokuroria kërkon bashkimin e procedurave gjyqësore
2 orë
Avokati Koci konfirmon se e ka gjetur vendin ku mbahet trupi i Faton Hajrizit

ME TE LEXUARA

1 ditë
Aderime të reja në ASH në Kumanovë, Taravari: Dyert janë të hapura për të gjithë
16 orë
Aktivistja serbe Biserko: Serbia po përdor rastin e Hajrizit për t'i rritur tensionet me Kosovën
1 ditë
Sedat Sulejmani pranoi detyrë si Zv/ministër i Kulturës dhe Turizmit
5 orë
Për festën e Ilindenit, Siljanovska-Davkova në Pelincë dhe Prohor Pçinski, Mickoski në Krushevë, Gashi në Shkup
18 orë
Gërvalla vjen me një lajm të mirë për mërgimtarët
1 ditë
Mexhiti: Kalojmë në veprim kundër kumarit
16 orë
Blendi Fevziu: 10 euro një shishe uji në jug, na marrin për budallenj. Po ja marrin frymën pushuesve me çmimet

LEXO MË SHUMË

burgu-idrizove

Këta janë drejtorët e rinjë nëpër burgje

IMG_4697

Fetai: Jo serioze idena e BDI-së për rajonalizimin e shtetit! E kanë humbur rrugën në oborr

arben taravari2

Taravari: Deri në fund të vitit, vendime pune edhe për personelin mjekësorë me shkollë të mesme

vanja

Hetimi për vrasjet Vanja-Zhezhovski ka përfunduar, prokuroria kërkon bashkimin e procedurave gjyqësore

faton hajrizi

Avokati Koci konfirmon se e ka gjetur vendin ku mbahet trupi i Faton Hajrizit

policia

Kallëzim penal ndaj tre policëve, gjuajtën me armë zjarri gjatë orarit të punës

arben fetai

“Spiun i Albin Kurtit”, Fetai flet për kritikat për pasurinë e tij: Levica vazhdimisht merret me mua

IMG_4697

Fetai: Do të ndryshojmë ligjin, për një vit të mbyllim 70% të kazinove

arrest ushtar blerim ramadani

Protesta në Ferizaj, kërkohet lirimi i ushtarit të UÇK-së, Blerim Ramadanit

INFO

NA NDIQ