Katër lojtarë nga Reali dhe Dortmundi, njihuni me 11-shen më të mirë të këtij edicioni në Champions

Picture of ina-online
ina-online

03/06/2024

Real Madridi arriti të fitojë trofeun e lavdishëm kundër Dortmundit, duke e çuar në 15-të numrin e Championsve për klubin e bardhë. Pas përfundimit të këtij kompeticioni, sot është publikuar edhe 11-shja më e mirë e këtij edicioni.

Pjesë e formacionit më të mirë janë 4 lojtarë nga Reali, mbrojtësi Rudiger dhe Karvahal të cilët kanë bërë një performancë të jashtëzakonshme. Nuk mund të mungonte as i jashtëzakonshmi Bellingam dhe sulmuesi Vinicius që udhëhoqën skuadrën drejt këtij triumfi.

4 lojtarë janë edhe nga Dortmundi që arritën në finalen që u zhvillua në Uembli. Portieri Kobel realizoi pritje të jashtëzakonshme në finale por edhe në ndeshjet e tjera. Matcen, Humels dhe Sabitcer ishin 3 të tjerët që dhuruan performanca të mira.

Ndërsa 3 pozicionet e tjera u “zunë” nga Vitinja e PSG-së, Foden i Mançester Sitit dhe Kejn i Bajern Mynihut.

TË FUNDIT
41 minuta
Spanja e para, kombinimet e Grupit B, Shqipëria “e dënuar” të mposhtë iberikët
3 orë
Llogaritë për kualifikimin, ja si kalon grupin Shqipëria
3 orë
KOMENTI I GUXIMSHËM DHE I SINQERTË I NJË VAJZE SERBE
4 orë
Arsenali vihet në kërkim të transferimit të parë të verës – bën ofertë zyrtare për yllin e Euro 2024
4 orë
Fillon Copa America, Argjentina e nis mbrojtjen e titullin me fitore ndaj Kanadasë

ME TE LEXUARA

1 ditë
Spanjë – Itali, ndeshja kryesore e ditës në ‘Euro 2024’
21 orë
Gliha ofendon rëndë lojtarët e Shqipërisë: Është traditë shqiptare, e nisin fort por më pas u mbaron benzina
3 orë
Llogaritë për kualifikimin, ja si kalon grupin Shqipëria
1 ditë
E bujshme, Xherdan Shaqiri renditet përkrah Rummenigges, Zidanes...
19 orë
Sllovenia pëson gol në fund, sërish merr një pikë
41 minuta
Spanja e para, kombinimet e Grupit B, Shqipëria “e dënuar” të mposhtë iberikët
1 ditë
UEFA përjashton nga Europiani gazetarin kosovar, pas gjesteve nacionaliste...

LEXO MË SHUMË

nedim bajrami

Spanja e para, kombinimet e Grupit B, Shqipëria “e dënuar” të mposhtë iberikët

gjasula kombetarja shqiperia

Llogaritë për kualifikimin, ja si kalon grupin Shqipëria

FB_IMG_1718953575861

KOMENTI I GUXIMSHËM DHE I SINQERTË I NJË VAJZE SERBE

arsenal

Arsenali vihet në kërkim të transferimit të parë të verës – bën ofertë zyrtare për yllin e Euro 2024

mesi-argentina

Fillon Copa America, Argjentina e nis mbrojtjen e titullin me fitore ndaj Kanadasë

roberto baggio

Roberto Baggio rrahet dhe mbahet peng së bashku me familjen në vilën e tij

IMG_3399

UEFA hap hetim disiplinor për Mrilind Dakun

spanja

Spanja kalon në epërsi me autogolin e Calafiorit

mirlind daku

Daku kërkon falje për fyerjet ndaj maqedonasve e serbëve

INFO

NA NDIQ