Katër ndeshje të tjera emocionuese në “FA Kupën” e Anglisë

INA
INA

28/02/2024

Sonte zhvillohen edhe katër ndeshje tjera në fazën e 1/8 së finales në kompeticionin më të vjetër në planet, “FA Kup”-ën e Anglisë. Duke filluar nga ndeshja, Çellsi – Lids Junajted nis spektakëli i ndeshjeve në Angli.

Pas humbjes në finalen e “Karabao Kup”-ës, trajneri Poketinjo me djemtë e tij kërkojnë kualifikimin në çerekfinale, por si kundështar kanë londinezet. Tri ndeshjet tjera, zhvillohen mes Notingam Forestit dhe Mançester Junajtedit, Vulverhemptonit dhe Brajtonit , si dhe Liverpullit dhe Sautemptonit. Kjo e fundit fillon nga ora 21:00.

Kujtojmë që mbrëmë kualifikimin tutje, siguruan skuadrat, si: Lester Siti, Man. Siti, Kovntri dhe Njukasëll.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

adrion pajaziti

Adrion Pajaziti, lojtari më i mirë i muajit mars në Premier Ligën 2

broja

Gazetari anglez tregon planet e Brojës: Armando synon lart për lëvizjen e radhës

rakitic

Rakitic kujton kohën e tij ‘të errët’ europiane, te Barcelona: “Mund të kishim fituar edhe dy ose tre Champions League”…

sergi roberto

Barcelona shpërblen kapitenin, pas sugjerimit të trajnerit. Gati rinovimi me Sergi Roberto

dashmir beari

Në Poroj të Tetovës u varros trajneri i njohur i futbollit, Dashmir Beari

luis alberto

Luis Alberto: Kam kërkuar largimin nga Lazio, nuk dua të marrë 1 euro më shumë nga ky klub

uefa nations

UEFA përditëson renditjen, Italia dhe Gjermania mund të përfaqësohen me 5 skuadra

roma

Roma feston fitoren ndaj Milanit me legjendën e Interit

Jurgen Klopp

“Nuk e dija që mund të luanim kaq keq…!”

INFO

NA NDIQ