Katër raste të reja me kollë të keqe në vend

INA
INA

08/02/2024

Katër raste të reja me kollë të mirë janë regjistruar në vend, duke e çuar numrin në 22 në total që nga fillimi i vitit.

Informacionin për MPB-në e ka konfirmuar zëdhënësi i Komisionit për Sëmundje Infektive, Zlate Mehmedoviç.

Komisioni është mbledhur dje dhe ka propozuar shpalljen e epidemisë në territorin e qytetit të Shkupit.

Në vend ka fëmijë të shtruar në spital, por edhe të rritur me kollë të keqe ose pertusis.

Megjithatë, autoritetet thonë se situata këtu është stabile dhe ndryshe nga vendet e tjera të rajonit nuk kemi asnjë vdekje.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

stevo-pendarovskiii-780x470-1

Pendarovski: Do të anëtarsohem në VMRO-DPMNE nëse do të arrijnë që maqedonasit t’i përfshijnë në Kushtetutën bullgare

IMG_9497

Kongresi i LSDM zyrtarizoi kandidaturën e Pendarovskit për president

IMG_9496

IPIS demanton: Nuk kemi bërë anketë që u shpërnda sot

IMG_9478

Pritja e Taravarit në Strugë në hapjen e shtabit zgjedhor (Video)

IMG_9479

Selimi: Ndihma e shpejt në Shkup për herë të parë me shef shqiptar

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI me kandidatë për deputetë në njësitë 3 dhe 4, ja emrat?

Ilir-Demiri-921x614

Demiri: nuk do të ketë incizime pa radhë, terminet për rezonancë magnetike do të publikohen në “Termini im”

gordana-siljanovska-1392x899

Shkup: Gordana Siljanovska Davkova, kandidate për presidente e VMRO DPMNE-së

policia speciale maqedoni

Ish-kryetari i një komune në Maqedoni kapet nga policia si pjesë e një grupi kriminal

INFO

NA NDIQ