Katica Janeva është kthyer sërish në burgun e Idrizovës pasi u gjetën parregullsi në lirimin e saj me kusht

Picture of INA
INA

10/07/2024

Për shkak të parregullsive në lirimin me kusht, ish-prokurorja speciale Katica Janeva është kthyer në burgun në Idrizovë, mëson jozyrtarisht Sitel nga burimet e veta. Drejtoria për Ekzekutimin e Sanksioneve ka vendosur të verifikojë nëse Janeva ka respektuar lirimin me kusht dhe nëse kompania private ku ajo duhej të punonte ishte e hapur.

Burimi i Sitel thotë se pas verifikimit, është konstatuar se zyra ku Janeva duhej të ishte angazhuar nuk funksiononte fare, pas çka ajo është dërguar për të vuajtur dënimin e plotë. Deri në këtë moment, nuk ka një konfirmim zyrtar të këtij informacioni nga Drejtoria për Ekzekutimin e Sanksioneve.

Ndryshe, në vitin 2021, shoumeni Borjan Jovanovski në rastin “Reket” u dënua me nëntë vjet burg për marrje shpërblimi për ndikim të paligjshëm dhe pastrim parash, ndërsa Janeva me shtatë vjet për keqpërdorim të pozitës dhe autorizimeve si prokurore speciale.

TË FUNDIT
40 minuta
VLEN: Prokuroria të merret me Bujar Osmani për abuzime si ish-ministër i jashtëm
2 orë
Protestë në Shkup për ish-ushtarin e UÇK-së, Blerim Ramadanin
14 orë
Snopçe: Ja e vërteta e votimit! Ilire Dauti vazhdon me avazin e manipulimit
14 orë
Dauti: VLEN mbështet zvarritjen e formimit të Komitetit për bashkësitë
16 orë
Kolaps i plotë në sistemin botëror! Preken aeroporte, banka, telekomunikacioni, Maqedonia pa probleme

ME TE LEXUARA

23 orë
EVN: Është riparuar defekti me rrymën elektrike pas motit të ligë në Shkup
16 orë
Emërohen drejtorë të rinj në 14 klinika dhe spitale, ja emrat
23 orë
Nuk po ruan kush më lopë e dele në Maqedoninë e Veriut
16 orë
Kasami në takim me Nikollovskin, bisedojnë për Planin Gjeneral Urbanistik të Tetovës (FOTO)
22 orë
Murtezani-Dreksler: Mbështetja e Gjermanisë është thelbësore për rrugën evropiane të RMV-së
16 orë
Kolaps i plotë në sistemin botëror! Preken aeroporte, banka, telekomunikacioni, Maqedonia pa probleme
22 orë
Është nxjerr trupi i 43-vjeçarit i cili u mbyt në Liqenin e Dojranit
14 orë
Dauti: VLEN mbështet zvarritjen e formimit të Komitetit për bashkësitë

LEXO MË SHUMË

Bujar Osmani

VLEN: Prokuroria të merret me Bujar Osmani për abuzime si ish-ministër i jashtëm

arrest ushtar blerim ramadani

Protestë në Shkup për ish-ushtarin e UÇK-së, Blerim Ramadanin

halil snopce

Snopçe: Ja e vërteta e votimit! Ilire Dauti vazhdon me avazin e manipulimit

Ilire dauti ASH

Dauti: VLEN mbështet zvarritjen e formimit të Komitetit për bashkësitë

haker-1

Kolaps i plotë në sistemin botëror! Preken aeroporte, banka, telekomunikacioni, Maqedonia pa probleme

bilall kasami

Kasami në takim me Nikollovskin, bisedojnë për Planin Gjeneral Urbanistik të Tetovës (FOTO)

arben taravari

Emërohen drejtorë të rinj në 14 klinika dhe spitale, ja emrat

agim krasniqi grupi kondoves

Agim Krasniqi dhe Sehat Ramadani ekstradohen nga Kosova në Maqedoninë e Veriut

DASH departamenti amerikan

Klima e biznesit, DASH kritikon korrupsionin në Maqedoninë e Veriut

INFO

NA NDIQ