Katica Janeva punon në bibliotekën e burgut “Idrizovë”

Iliria News Agency
Iliria News Agency

19 Prill, 2023

Ish prokurorja e PSP-së, Katica Janeva edhe këtë vit ka shfrytëzuar fundjavë festash, si vitin e kaluar. Drejtori i burgut të “Idrizovës”, Zoran Jovanovski thotë se sipas rregullave, Janeva është kthyer në burg dhe se tashmë po i kryer obligimet e saj brenda qelisë.

“Nuk e di saktësisht se kur doli, por veproi sipas asaj që i lejohej dhe u kthye në burg. Prej mëngjesit të sotëm ajo tashmë po i kryen detyrat që i ka aktualisht në burg. Ajo punon në bibliotekë, është bibliotekiste. Përdor fundjavat dhe del sa herë që e lejojnë rregullat, ne punojmë rreptësisht sipas Rregulloreve. Ajo e merr atë që i takon në përputhje me pjesën e vuajtur të dënimit”, thotë drejtori Jovanovski për “Makfaks“.

Janeva do të duhet të vuaj dënim me burg deri më 21.08.2026, ndërsa ndrejtori Jovanovski nuk e përjashton mundësinë që e njëjta falet.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

pacolli pasuria

Iku me 3 marka dhe u kthye me 3 miliardë, historia e pabesueshme e Pacollit

mickovski

Mickoski ofron tri data për mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme

arsim sinani

Sinani për 100 ditëshin e ASH-së në Qeveri

feta sela

Alimi: Më ofruan liri me kushtin, ta tradhëtoj Selën

ambulanca-aksident

Humb jetën në Itali kamionisti shqiptar, shpëton mrekullisht djali i tij. Plagosen 8 të tjerë

vjosa osmani

Presidentja Osmani merr një telefonatë të rëndësishme nga Amerika, zbardhen detajet nga biseda

besnik bislimi albin kurti

Zëvendësi i Kurtit publikon dokumente të Serbisë: Beogradi përgatit mënyrën për ndarje të Kosovës

fejzi hajdari

Hajdari: Çka e pret Maqedoninë e Veriut?

Albin-Kurti1

Kurti: Nëse ka pajtueshmëri, mund ta thelloj vizionin për Asociacionin

INFO

NA NDIQ