KE nis hetime ndaj AliExpress, akuzohet për shitje produktesh të rrezikshme

INA
INA

15/03/2024

AliExpress është në telashe.Komisioni Europian (KE) ka nisur një hetim për kompaninë kineze.

Kjo kompani mund të mos ketë marrë masat e duhura për të parandaluar shitjen e produkteve të paligjshme.Këto produkte kanë lidhje me ushqimin, medikamente, lodra të dëmshme dhe rreziqet ndaj pornografisë.

Rrjetet sociale si Facebook, Instagram, Snapchat, TikTok app YouTube e Google do t’i dërgojnë informacion hetuesve në lidhje me reklamimet e produkteve të AliExpress.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Elon Musk X twitter

Ndryshimet në platformën X të Elon Musk, përdoruesve nuk do t’u jepet ky opsion

whatsapp-1100x620-1-600x360-1

WhatsApp njofton për uljen e kufirit të moshës së përdoruesve në disa vende

sam altman

Sam Altman prezanton ChatGPT Enterprise te kompanitë e tjera të mëdha

google

Google së shpejti prezanton telefonin e ri Pixel 8A

viber

Viber prezanton funksionin e ri me Al

iphone- telefon mobil

Pretendimi se përditësimi më i fundit i iOS i bën pajisjet të papërdorshme, ka një zgjidhje për këtë problem

tik tok

TikTok me shërbimin e ri kërcënon Instagramin

meta-logo-1

​Meta prezanton çipin e ri të trajnimit për inteligjencën artificiale

spacex-leshon-me-sukses-raketen-falcon-heavy_5cb0dafb5e977

Sa i ‘rrezikon’ Starlink kompanitë shqiptare të internetit?

INFO

NA NDIQ