Këlliçi: Jam i përgatitur për t’i shkuar ‘betejës’ deri në fund!

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

15/04/2023

Belind Këlliçi e di se sfida të cilën ka marrë përsipër nuk është ndër më të lehtat për të. Përpara ka një sistem shumë kompleks, shumë të fuqishëm që ka bërë shumë para… Por Belindi duket se do të jetë rivali më pak i preferuar për establishmentin politiko-qeveritar në 14 maj.

“Janë makineri paraje dhe propagande. Motivim i jashtëzakonshëm për t’u përballur me këtë makineri”, u shpreh Belind Këlliçit në “A Show” me Adi Krastën, në Syri Tv ku ishte i ftuar së bashku me të fejuarën e tij Anna Shkreli.

Ai tregon se asnjëherë nuk është dorëzuar përballë diçkaje dhe një nga tiparet që Anna vlerëson tek ai, rrëfen Belindi, është insistimi dhe vendosmëria.

“Këmbëngulja ime për t’i shkuar betejave deri në fund Annën e ka impresionuar shpesh herë”, shton ai.

Premtimi i tij është se do t’i shojë betejës deri në fund pa kompromis, për t’u përballur me regjimin që është shndërruar në pengesa kryesore për qytetarët dhe jetën e tyre.

“Në këtë pikë ku jemi sot, ku të rinjtë e shohin të pamundur mbijetesën, përballjen me këtë regjim, me sistemin që është ngritur që ta pamundëson jetesën në Tiranë, as mund ta çojnë një pjesë e të rinjve në mend që mund të përballen me makinerinë dhe ta mposhtin makinerinë, për mua ky është dhjetëfish motivim. Për të dhënë të paktën shembullin, modelin tim personal që unë kësaj beteje do t’i shkoj deri në fund pa asnjë kompromis, siç e thonë amerikanët dhe britanikët shpesh herë “The underdog”, nuk e kam problem fare, për t’u përballur dhe për t’ia dalë deri në fund”, thotë Këlliçi.

TË FUNDIT
4 orë
Të vjedhura në Itali, sekuestrohen 2 makina “G-Class” me vlerë rreth 300 mijë euro në Vlorë
7 orë
Rama nga Londra: Shqipëria do të mikpresë vitin tjetër Samitin e Komunitetit Politik Europian
1 ditë
Heqja e Ligjit të Luftës me Greqinë, pr.deklarata e PDIU miratohet me 96 vota pro
1 ditë
Saranda dhe Ksamili me plazhe të tejmbushura. Rama shperndan videon
1 ditë
SHISH: Luftuam spiunazhin serb dhe rus në Shqipëri

ME TE LEXUARA

1 ditë
SHISH: Luftuam spiunazhin serb dhe rus në Shqipëri
1 ditë
Saranda dhe Ksamili me plazhe të tejmbushura. Rama shperndan videon
1 ditë
Heqja e Ligjit të Luftës me Greqinë, pr.deklarata e PDIU miratohet me 96 vota pro
7 orë
Rama nga Londra: Shqipëria do të mikpresë vitin tjetër Samitin e Komunitetit Politik Europian
4 orë
Të vjedhura në Itali, sekuestrohen 2 makina “G-Class” me vlerë rreth 300 mijë euro në Vlorë

LEXO MË SHUMË

policia-shqiperi shqiptare

Të vjedhura në Itali, sekuestrohen 2 makina “G-Class” me vlerë rreth 300 mijë euro në Vlorë

rama zelenski

Rama nga Londra: Shqipëria do të mikpresë vitin tjetër Samitin e Komunitetit Politik Europian

IMG_3481

Heqja e Ligjit të Luftës me Greqinë, pr.deklarata e PDIU miratohet me 96 vota pro

ksamili2

Saranda dhe Ksamili me plazhe të tejmbushura. Rama shperndan videon

vlora hyseni

SHISH: Luftuam spiunazhin serb dhe rus në Shqipëri

durresi plazh bregdeti deti shqiptar golem

Turizmi në Shqipëri u rrit me 86%! Raporti i Komisionit Europian analizon shifrat

Edi Rama

Rama: Sivjet është rritur numri i turistëve nga Kosova

durresi plazh bregdeti deti shqiptar golem

Turistja sllovake humb jetën në plazhin e Golemit, ja çfarë dyshohet

cun

Aktori i njohur nga Kosova: Si n’Shqipni nuk gjeni asnjë vend tjetër për xhepat tonë të shtjerrun!

INFO

NA NDIQ