Kelmendi: Kush e goditi me veturë burrin e Shkurte Fejzës?!

INA
INA

25/02/2024

Adriatik Kelmendi

Nëse verbëria fetare ka qenë arsye pse bashkëshorti i Shkurte Fejzës është goditur me veturë, atëherë punët i kemi skajshmërisht keq.
I bie se më të mençur dhe largpamës kemi qenë rreth 150 vjet më parë se ç’jemi sot.
Atëbotë Vaso Pasha ngrinte zërin “feja e shqiptarit asht shqiptaria”, kurse Naim Frashëri e nënvizonte “lëreni më nj’anë fenë të shikojmë mëmëdhenë”.
Kah ia kemi mësyrë kështu, mozomakeq!

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

egla

“I kam shkruajtur një mesazh për produksionin”, Për çfarë e ka fjalën Egla?

dea-mishel-premiera

Dea Mishel në gjendje jo të mirë shëndetësore

Screenshot_2024-04-17-20-07-57-315_com.facebook.katana-edit

Profesor Kabo tregon të preferuarën e tij në Big Brother Vip

kengetaret estrada

Zvicër/ Ndalohet në një diskotekë Sinan Vllasaliun, Soni Malajn dhe Don Phenom

egla

Egla-Liamit: O ndyrsirë,një grua nuk preket me mendim, jo më me dorë

frances

Çmime ‘marramendëse’/Ja sa kushtoi veshja e Françeskës dje

liami romeo lid

“Prindërit më pritën në breg të detit me ditë të tëra”, historia rrëqethëse e Liam përlot banorët

jetmiri egla

Debatet me Eglën, Jetmiri: Më ka vënë në lojë burrërinë

egla

Zbulohet – Egla tha së është “single”, por dokumenti tregon që ajo është e martuar

INFO

NA NDIQ