Këmbësorëve u shuhet jeta në vizë bardha, policia në aksion – shqipton gjoba

Iliria News Agency
Iliria News Agency

28 Janar, 2022

Brenda një jave tre këmbësorë humbën jetën nga goditja e veturave në vizëbardha, policia pas këtyre rasteve ka ndërmarrë aktivitete për rritjen e sigurisë së këmbësorëve në tërë vendin.

Si rrjedhojë, brenda 24 orëve të fundit janë shqiptuar 173 shoferë, të cilët nuk u kanë mundësuar këmbësorëve që të kalojnë në vizëbardha.

“Janë sanksionuar 173 shoferë, prej të cilëve 104 në territorin e Shkupit, 26 në SPB Tetovë, 16 në SPB Veles… Gjatë aksionit të kontrollit janë sanksionuar edhe 134 lloje të tjera të kundërvajtjeve në komunikacion”, deklaroi mes tjerash Toni Angellovski, zëdhënës i MPB-së.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

varga eurotalks

Politika e Vuçiçit njësoj si e Millosheviçit, Varga për Eurotalks (VIDEO)

elmi

Aziri: Ja çfarë e pengoi bashkimin e Alternativës, Besës dhe ASH-së? (VIDEO)

rama bbc

Rama në BBC: SHBA dhe BE kanë të drejtë, Kurti jo. Tani është koha për paqe

Mickoski-vmro

Mickoski: Jam për një Qeveri të gjerë pro-maqedonase, tani jemi të nënshtruar nga BDI

Aggeler

Aggeler: Maqedoninë e Veriut e presin vendime të vështira, por ne jemi aty

Struga-780x439-1

Struga pret mërgimtarët për sezonin veror

kurti-1

Kurti zbulon një për një, emrat e sulmuesve të KFOR-it

droge

Aksion i përbashkët Maqedoni – Greqi, kapen 160 kg kokainë me vlerë 10 milionë euro

Saimir_Tahiri

Ambasada amerikane reagon pas lirimit të ish-ministrit Tahiri: Do të ketë pasoja

INFO

NA NDIQ