Këngëtari shqiptar nuk u përzgjodh të përfaqësoj Maqedoninë në “Eurovizionin 2022”

Iliria News Agency
Iliria News Agency

05/02/2022

Jon Ajdini ishte në mesin e 6 këngëtarëve të cilët garuan për të përfaqësuar Maqedoninë e Veriut në Eurosong 2022.

Por, votat e publikut dhe juria profesionale, në raport 50:50 vendosën që fituese e kësaj gare të jetë Andrea Koevska me këngën “CIRCLES”.

Jon Ajdini e uroi fituesen dhe falënderoi publikun dhe mediat për përkrahjen që i dhanë në dy javët e fundit.

“Kjo ishte një përvojë e shkëlqyer për mua e cila më hapi shumë dyer dhe mundësi për prosperitet në karrierën time në të ardhmen. Do të krijoj edhe në të ardhmen, dhe kush e di, ndoshta sërish do të paraqesë ndonjë këngë për zgjedhjen e këngës për Evrovizion”, shkroi mes tjerash Ajdini, transmeton TV21.

Maqedonia e Veriut do të performojë në natën e dytë gjysmëfinale më 12 maj kurse finalja e Eurosong do të mbahet më 14 maj, në Torino të Italisë.

https://www.facebook.com/watch/?v=1243362149824409

 

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

inbound5716384559552820021

Vuçiqi vazhdon me ”përalla”, pretendon se shtypja ndaj serbëve në Kosovë është shtuar

speciazilanta

Specializantët privatë pezullojnë përkohësisht grevën: Nuk do të ndalemi deri në zgjidhjen e problemeve tona

inbound1570935745553072141

Shefja e UNMIK-ut: Vazhdoj ta theksoj kërkimin e përgjegjësisë për incidentin në Banjskë

vucic vjosa osmani

Nis seanca për Kosovën në OKB, Osmani përball Vuçiqit

ASH

ASH: Ranë maskat, Mickoski shpalosi bashkëpunimin që ka me opozitën shqiptare

pasaporta

Dokumentet personale do të mund të merren edhe të mërkurën

inbound8095449253420538831

Valbona Adili Emini: Pabarazia gjinore në politikë ndihet kudo edhe pse kemi gra të forta e të emancipuara

luizi

Luizi dhe Fifi duke kënduar bashkë (video)

bojan mariciq maricic

Mariçiq: Edhe “Demokracia e re sillet më e ndërgjegjshme se VMRO-DPMNE

INFO

NA NDIQ