Këngëtari shqiptar për Donaldin: Është skandal, nuk di të këndojë

Mateus Frroku ishte sot i ftuar në emisionin “E Diell” ku u bë pjesë e rubrikës “Dielli apo Hëna”.

Ai u sfidua të thoshte emrin e një këngëtari shqiptar që është skandal dhe nuk di të këndoj.

Mateus tha emrin e Donald Veshajt.

“Një këngëtar që është skandal dhe nuk di të këndoj fare ama këndon, bën dhe koncerte…Donald Veshaj”, u shpreh ai.

Përgjigjja e tij nuk u prit mirë nga kolegët në studio, të cilët i dolën në krah Donaldit. Kujtojmë se Donaldi nuk e quan veten “këngëtar”.

Ai ka thënë se kënga e ndihmon të shprehë emocionet, por nuk synon të njihet si këngëtar.