Keni probleme me metabolizmin? Kirurgu i njohur britanez ju vjen në ndihmë

INA
INA

02/12/2023

Metoda e dr. Neil O. Painter, mund të zgjidh problemin tuaj për vetëm 7 deri në 14 ditë.

Zgjidhja e problemit, përbëhet në konsumimin e përditshëm të krundeve të grurit, në sasi të vogla, tri herë në ditë.

Pas 7–14 ditësh të konsumimit të rregullt, shumica e njerëzve në tërësi do të kenë 1–2 jashtëqitje të rregullta dhe të buta në ditë.

Nëpërmjet eksperimentit është konstatuar që sasia e ndryshme e krundeve i ndihmon njerëzit të zgjidhin këtë problem.

Për këtë shkak, rekomandohet që të fillohet me dy lugë të mëdha krunde, tri herë në ditë.

Pas 7–14 ditësh, nëse kjo sasi nuk ka efekt, shtoni në 3 lugë, përkatësisht konsumoni të njëjtën masë nëse rezultati është i mirë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Arra

3 arsye të forta përse duhet të hani më shumë arra

vitamina-D

Dhimbjet që ju shkaktohen si pasojë e mungesës së vitaminës D

fruthi

ISHP: Gjithsej 903 persona me linë e dhenve në janar

gjumi

Rregullat për gjumë të mirë

rruza-te-gjakut

Ngritja e nivelit të sheqerit në gjak nuk ndodh vetëm pas ngrënies së një vakti të pasur me karbohidrate apo sheqerna.

pije te gazuara gazume limenka kanace

Një pije e gazuar në ditë rrit rrezikun për kancer

IMG_9135

Alkaloid shkruan historinë, prezanton ilaçin e ri të lëngshëm Omeprazol

Dhembe buzeqeshje

Dentisti zbulon një gabim të zakonshëm që e bëni derisa i pastroni dhëmbët

diabet

Diabetikët në hall për insulinën e duhur, shoqatat alarmojnë, ministria thotë gjithçka në rregull

INFO

NA NDIQ