“Këpuca e Artë”, Ronaldo 6 gola larg Levandovskit

0

Kristiano Ronaldo është shumë afër që të fitojë “Këpucën e Artë” si golashënuesi më i mirë në sezonin 2019/20. Ai shënoi dy gola ndaj Atalanates arrin kuaotën e 28 golave dhe është vetëm 6 gola nga lideri aktual Robert Levandovski, kur kanë mbetur edhe 6 ndeshje për tu zhvilluar në Seria A.

Në gjashtë ndeshjet e luajtura pas “Covid 19”, Ronaldo ka shënuar shtatë gola edhe pse katër prej tyre kanë qenë nga pika e penalltisë. Ndryshe Ronaldo nuk e ka fituar ‘Këpucën e Artë” që nga sezoni 2014/15, kur shënoi 48 gola për Real Madridin. Në tre sezonet e fundit, Ronaldo madje nuk është futur në tre golashënuesit më të mirë në Evropë.