Keqmenaxhimi i Spasovskit ka krijuar kaos, qytetarët paguajnë çmime të shtrenjta për pasaporta dhe letërnjoftime

INA
INA

16/11/2023

Ish-ministri i Punëve të Brendshme nga radhët VMRO-DPMNE-së, Naqe Çulev, ka dalë me akuza në drejtim të ministrit aktual, në lidhje me nxjerrjen e dokumenteve të reja, gjë që kanë shkaktuar turma të qytetarëve.

Çulev në një postim në Facebook thotë se “menaxhimi i keq dhe idetë jofunksionale të Spasovskit në vend që të sigurojnë kushte normale, kanë krijuar kaos që sërish bie në shpinë të qytetarëve”.

“Mbishkrimi “Severna” dhe ndryshimi i dokumenteve personale të vlefshme për këtë qëllim, jo ​​vetëm që shkakton kosto shtesë të larta, por shkakton edhe revoltë serioze, ngacmime dhe nervozizëm dhe lë hapësirë ​​serioze për korrupsion. Për të njëqindtën herë, në gjashtë vitet e fundit, idetë jofunksionale të Oliver Spasovskit, në vend që të ofrojnë kushte normale dhe të denjë, krijojnë kaos në të cilin qytetarët detyrohen të vuajnë turmat dhe pas motit të ftohtë dhe me shi të presin me orë të tëra në një në radhë për të marrë dokumentin e tyre personal”.

“Të mos harrojmë se një pjesë e madhe e atyre qytetarëve janë të rritur, me shëndet të dëmtuar dhe me aftësi të kufizuara, ka edhe nëna me fëmijë të vegjël”, thekson Çulev.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Artan Grubi Izet Mexhiti

Mexhiti: Artan Grubi po luan kumar me fatin e shqiptarëve të Maqedonisë

billkasami

Kasami: Ta bëjmë edhe Maqedoninë shtet shqiptar

spital-804x380-696x329

Manoleva: Sistemi shëndetësor do të funksionojë pa pengesa gjatë kohës së Samitit të OSBE-së

joveski-1-696x464

Fillon procedura për zgjedhjen e prokurorit të ri publik në Maqedoni

joveski-1-696x464

Fillon procedura për zgjedhjen e prokurorit të ri publik në Maqedoni

IMG_6886

Aksident në rrugën Tetovë-Shkup, ndërroi jetë vajza e ish-ministrit shqiptar

Spitali_tetove-780x470-2

Ndalohet një punonjëse në Spitalin e Tetovës, ka inçizuar pacientë në mënyrë të paautorizuar

fatmir-besimi2

Besimi: Përmbushja e marrëveshjes për kryeministër shqiptar është investim në një të ardhme të përbashkët

Fatmir Besimi

A do të bëhet edhe kryeministër, ja çka thotë Besimi?

INFO

NA NDIQ