Kërcënime nga ‘Brigadat e Veriut’ – ja kush fshihet prapa tyre!

Picture of ina-online
ina-online

01/10/2023

Organizata terroriste “Brigadat e Veriut” ka kërcënuar me jetë ministrin serb për Komunitete dhe Kthim, Nenad Rashiq, ministrin e Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe një polic të Kosovës.

Sipas burimeve të rtk-së, pas këtyre kërcënimeve fshihet Radisha Denoviq, i cili është edhe pjesëtar i kësaj organizate e, sipas burimeve, ai mori pjesë edhe në sulmin ndaj KFOR-it. Nga fotografitë që ka siguruar RTK, ai është i përgatitur edhe ushtarakisht.

Pas sulmit terrorist në Banjskë, të prirë nga krimineli Milan Radojçiq, kanë vazhduar kërcënimet, si ndaj serbëve të Kosovës, po ashtu edhe ndaj udhëheqësve të institucioneve e zyrtarëve të Policisë së Kosovës.

Ministria për Komunitete dhe Kthim ka publikuar një sërë kërcënimesh drejtuar ministrit Nenad Rashiq e që vijnë nga e ashtuquajtura “Brigadat e Veriut”, e që, bashkë me Mbrojtjen Civile, është shpallur organizatë terroriste nga Qeveria e Kosovës.

Sipas burimeve, pas këtyre kërcënimeve qëndron Radisha Denoviq, i cili është edhe pjesëtar i kësaj organizate e që dyshohet se mori pjesë në sulmin ndaj KFOR-it më 29 maj të këtij viti. I njëjti, sipas burimeve, dyshohet se kishte bërë kërcënime edhe ndaj gazetarëve shqiptarë.

Edhe ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, është kërcënuar me jetë në rrjetin social Facebook. Sipas burimeve, kërcënimi vjen nga organizata terroriste “Brigadat e Veriut”.

Edhe në raportin 24-orësh të Policisë së Kosovës, shkruan se dje në orën 16:10, një pjesëtar i Policisë së Kosovës ka raportuar se është kanosur përmes rrjeteve sociale.

TË FUNDIT
9 orë
Kurti uron Mickoskin: T’i forcojmë marrëdhëniet bilaterale
10 orë
Haxhi Qamilët e sotëm ata që deri dje nuk e njohën shtetin e Kosovës e qëndruan kokulur para flamurit shtetëror
11 orë
Nesër përballja Kurti-Vuçiç, BE njofton axhendën! Skepticizëm për rezultatin
1 ditë
Kurti pas eliminimit të Shqipërisë: Krenar me ju, e ardhmja është premtuese
2 ditë
Pas Deçanit, Begaj do të shpallet qytetar nderi edhe në Drenas

ME TE LEXUARA

1 ditë
Kurti pas eliminimit të Shqipërisë: Krenar me ju, e ardhmja është premtuese
11 orë
Nesër përballja Kurti-Vuçiç, BE njofton axhendën! Skepticizëm për rezultatin
10 orë
Haxhi Qamilët e sotëm ata që deri dje nuk e njohën shtetin e Kosovës e qëndruan kokulur para flamurit shtetëror
9 orë
Kurti uron Mickoskin: T’i forcojmë marrëdhëniet bilaterale

LEXO MË SHUMË

albin kurti mickoski

Kurti uron Mickoskin: T’i forcojmë marrëdhëniet bilaterale

hisen berisha

Haxhi Qamilët e sotëm ata që deri dje nuk e njohën shtetin e Kosovës e qëndruan kokulur para flamurit shtetëror

vucic kurti

Nesër përballja Kurti-Vuçiç, BE njofton axhendën! Skepticizëm për rezultatin

Kurti pas eliminimit të Shqipërisë: Krenar me ju, e ardhmja është premtuese

bajram begaj

Pas Deçanit, Begaj do të shpallet qytetar nderi edhe në Drenas

spanja kosova

Parlamenti spanjoll nesër debaton propozimin për njohjen e Kosovës

wesley clarck vesli klark

Gjenerali Clark: LDK-ja ishte arsyeja e suksesit të intervenimit të NATO-s në Kosovë

muharrem maralusha

Gjenerali shqiptaro-amerikan paralajmëron fuqishëm Vuçiqin: Ja çka do të ndodhë, nëse përdorni forcën kundër Kosovës (FOTO)

bajram begaj

Presidenti Begaj vizitë dyditore në Kosovë. Do nderojë të rënët e UÇK-së

INFO

NA NDIQ