Kërcënoi bashkëqytetarin me mesazhe, arrestohet shkupjani

Picture of INA
INA

02/06/2023

Dje në ora 16:15 në Shkup, pas masave dhe veprimeve të ndërmarra nga zyrtarët policorë është privuar nga liria A.I.(24) nga Shkupi. Ai është raportuar rreth orës 13.00 nga 56-vjeçari nga Shkupi se i ka dërguar mesazhe me zë me përmbajtje kërcënuese përmes një aplikacioni celular.

Në koordinim me Prokurorin Publik, personi është ndaluar në stacionin policor dhe pas dokumentimit të plotë të rastit kundër tij do të bëhet kallëzim për shkak të dyshimit të bazuar se ka kryer vepër penale nga neni 144 paragrafi 4 të Kodit Penal.

TË FUNDIT
3 orë
Parlamenti me 5 nënkryetarë, 3 prej tyre u votuan sot
3 orë
VLEN: Skandaloze-Merko i “Listës Zezë Amerikane” fitoi edhe një bakshish nga BDI në ikje
4 orë
Anketa e IPSOS: Fronti dhe VLEN me barazim
4 orë
Pluhuri i shkretëtirës së Saharasë do të prekë Maqedoninë e Veriut sot dhe nesër
4 orë
Bexheti: Asnjëherë nuk kemi ikur nga zgjedhjet

ME TE LEXUARA

1 ditë
Për shkak të valës së nxehtit në Greqi, mbyllen shkollat dhe çerdhet
10 orë
Gashi takon sot Presidentin e Shqipërisë, Bajram Begaj
1 ditë
Gjermania ndahet sërish: Harta elektorale tregoi ndarje të thella
7 orë
Begaj takohet me Afrim Gashin: Rrugën e bashkëpunimit tonë nga dy korsi do ta bëjmë me katër të tilla
1 ditë
Shtrenjtohet buka
1 ditë
Gashi takon ambasadorin e Kosovës në Maqedoni, Florian Qehajën
10 orë
Moti me diell dhe shumë i ngrohtë, temperatura deri në 38 gradë

LEXO MË SHUMË

Kuvendi parlamenti maqedoni

Parlamenti me 5 nënkryetarë, 3 prej tyre u votuan sot

IMG_2957

VLEN: Skandaloze-Merko i “Listës Zezë Amerikane” fitoi edhe një bakshish nga BDI në ikje

fronti evropian vlen

Anketa e IPSOS: Fronti dhe VLEN me barazim

ere pluhuri

Pluhuri i shkretëtirës së Saharasë do të prekë Maqedoninë e Veriut sot dhe nesër

blerim bexheti

Bexheti: Asnjëherë nuk kemi ikur nga zgjedhjet

shkupi komunikacion

“Kjo është pafytyrësi” – Qytetarët të revoltuar me regjimin e posaçëm të komunikacionit në Shkup

Ministria-Arsimit

MASH: Është përgatitur ditari i ri elektronik, do të përdoret pasi të kalojë fazën e testimit

policia-714x420

Ndalohet një shtetas turk në “Deve Bair”, kapet me dokumente të falsifikuara

IMG_2950

Tani shkencat mjekësore mund ti kryeni edhe në universitetin e njohur si i Ramiz Merkos, lejen ia ka dhënë ministri në ikje i BDI-së

INFO

NA NDIQ