Kërcënon Stojançe Angellov: Mos e prekni Kryqin në Kodrën e Diellit

INA
INA

18/11/2023

Drejtori i Qendrës së Menaxhimit të Krizave, Stojançe Angellov i ka quajtur të ekzagjeruara reagimet për kryqin i cili u vendos disa ditë më parë në Kodrën e Diellit.

Ja reagimi i plotë i Angellovit:

Reagimet për kryqin 15 metra në oborrin e kishës në “Kodër të Diellit”, jo vetëm janë të ekzagjeruara në të gjitha bazat, por edhe shprehje e mosrespektimit, hipokrizisë ekstreme dhe standardeve të dyfishta nga ana e faktorëve politikë shqiptarë në Maqedoni.

Sidomos po të kihet parasysh se jetojmë në një periudhë kur “Kodra e Diellit” po vlon nga objektet e ndërtuara pa leje, në një periudhë kur në “Kodër të Diellit” është ndërtuar ilegalisht edhe një xhami katërkatëshe me një minare 20 metra, në një periudhë kur disa monumente, kulla e “muze” të UÇKs, disa prej tyre të “zbukuruara” me harta të Shqipërisë së Madhe, në një periudhë kur kur priten mysafirë të lartë nga Kosova, valëviten pa u vënë në pah flamujt e Shqipërisë së Madhe dhe të vendeve fqinje flamuri maqedonas, në periudhën kur është planifikuar të kendohet himni i Shqipërisë në shkollat ​​e Maqedonisë, konkretisht në Tetovë…

Është bukur të ruash qetësinë, është mirë të mos biesh në provokime, por lind pyetja, çfarë do të ndodhë më pas nëse nuk bëjmë rezistencë agresive nga pala jonë maqedonase?

Ndaj i paralajmëroj faktorët politikë shqiptarë në vend, pa përmendur fjalët “heqje” apo “rrënim” në të njëjtën fjali me kryqin në Koder te Diellit.

Ndryshe, unë si qytetar me disa shokë të mi të vitit 2001 do të organizojmë mbrojtjen e tij.

Dhe ju përpiqeni ta rrëzoni atë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

stefan bogoev

Bogoev: Jam i sigurt për një fitore të dyfishtë në zgjedhjet e Frontit Evropian

arben taravari ziadin sela

Arben Taravari: ASH e fortë dhe unike, ka vite që lexojmë lajme për përçarje

3fb9fdb9-5211-407a-a732-9132e4550a33-1392x815

Mexhiti, Kasami dhe Gashi takojnë Islam Aliajn, deputetin shqiptar në Zvicër

Ilire Dauti

Deputetja që zhvillon betejën për shqiptarët pa nënshtetësi

Boban Stefkovski Gazi Baba

LSDM: Kryetarët e VMRO-së marrin 1500 euro rrogë, ndërsa qytetarëve të Gazi Babës u kanë borxhe

moti dimer acar temperatura

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

bujar-osmani-kovacevski-ahmeti

Ky do të jetë kryeministri i parë shqiptar në Maqedoni ?! (FOTO)

tanja fajon

Fajon: Ndryshimet kushtetuese janë të nevojshme që vendi të ecë përpara

fabrika ats dronet

Maqedonia do të prodhojë katër lloje dronësh sipas standardeve të NATO-s

INFO

NA NDIQ