Kërçovari kapet duke transportuar dru pa dokumentacion përkatës

Picture of INA
INA

27/10/2023

Gjatë ditës së djeshme , respektivisht rreth orës 19:05, policia ka ndaluar 41-vjeçarin L.Z. nga fshati Kolarë i Kërçovës pasi i njëjti është kapur duke transportuar dru për zjarr, pa dokumentacion përkatës, përcjell TV21.

“Ai me automjetin e pasagjerëve me rimorkio, të markës “Seat Toledo”, me targa të Kërçovës, po transportonte dru zjarri – dru ahu, pa vulë. Gjithashtu gjatë kontrollit të tij është konstatuar se L.Z. nuk posedon asnjë dokumentacion për drutë”, shtojnë nga MPB.

TË FUNDIT
44 minuta
Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat
52 minuta
Në Maqedoni ka 7 zjarre aktive
55 minuta
Kryeministri Mickoski merr rrogë 2.280 euro, ministrat dhe zv/ministrat 1.870 euro
2 orë
“Edhe Pablo Escobar rrinte në burg, këta jo”/Pandov: Mungonin 11 të burgosur në burgun e Shutkës
2 orë
Arrestohet një person nga Likova, i dënuar me mbi pesë vite burg

ME TE LEXUARA

15 orë
CNN zbulon prapaskenat, ja kur e mori Joe Biden vendimin përfundimtar për t’u tërhequr nga gara për President
1 ditë
VLEN: BDI dhe satelitët e saj vazhdojnë të shpifin
7 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
1 ditë
Azizi: Ruani paratë për avokatët që duhet tu mbrojnë për krimin, mos i harxhoni për politika ditore!
55 minuta
Kryeministri Mickoski merr rrogë 2.280 euro, ministrat dhe zv/ministrat 1.870 euro
9 orë
Këmbimi valutor/ Çfarë po ndodh sot me monedhat e huaja? Me sa po blihen dhe shiten dollari dhe euro
1 ditë
Ethet e turizmit! A rrezikohet të na kthehet në një bumerang

LEXO MË SHUMË

kazino

Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat

zjarr

Në Maqedoni ka 7 zjarre aktive

Mickoski Mexhiti

Kryeministri Mickoski merr rrogë 2.280 euro, ministrat dhe zv/ministrat 1.870 euro

burg

“Edhe Pablo Escobar rrinte në burg, këta jo”/Pandov: Mungonin 11 të burgosur në burgun e Shutkës

policia

Arrestohet një person nga Likova, i dënuar me mbi pesë vite burg

plazh bregdeti shqiptar

Vdes një person në plazhin e Durrësit

sedat-750x430-1

Sedat Rushani drejtor në Byron për Metorologji

cezme-uji

Aksion për pagesën e borxheve të ujit pa llogaritje të interesit deri më 31 korrik

Keshilli-Evropian-flamuri-rus-

Këshilli Evropian vendos për heqjen e vizave për shtetasit e Kosovës që kanë pasaporta të Serbisë

INFO

NA NDIQ