Kërçovari rrahu policin, pse e ndaloi për sigurinë në komunikacion

ina-online
ina-online

24/07/2023

Një 44 vjeçar nga Kërçova do të përgjigjet para ligjit për rrahjen e një pjestari të policisë.

Sipas raportit policor, 44 vjeçari me inicialet A.S është ndaluar nga policia në afërsi të fshatit Garan të Kërçovës dhe pas procedurës së verifikimit dhe kontrollit, siç raportohet personi i lartpërmendur ka sulmuar policinë.

“SPB Kërçovë ka ngritur kallëzim penale kundër A.S.(44) nga fshati Zhubrinë e Kërçovës, për shkak të ekzistimit të dyshimit se ka kryer veprën penale “sulm ndaj personit zyrtar gjatë kryerjes së detyrave për siguri në rrugë”. Ai, më datë 19.07.2023 në ora 10.30, në rrugën lokale në afërsi të fshatit Garan, ka sulmuar fizikisht policin i cili ka qenë duke kryer aktivitete zyrtare”, njofton Ministria e Punëve të Brendshme.(INA0

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

bdi

Kryesia qendrore ia delegon kompetencat, Ali Ahmeti do të vendos për koalicionet parazgjedhore

Arbnor-Maliqi-LD-1130x635-1

LD: Mos nënçmohen studentët

LEN lidhja evropiane per ndryshim

LEN kërkon nga pushteti përgjigje: A është i përfshirë Lupço Palevski edhe në organizimin e rastit të montuar “Monstra”?!

besa

Lulzime Ameti: Vendbanimet shqiptare pa autostrada, Qeveria prioritet kazinot

kufi-bllace

Vikendi i zgjatur, shkakton kolona kilometërshe në kufirin e “Bllacës”

Talat Xhaferi

Xhaferi: Festat kombëtare na tregojnë se duhet të ruhet trashigimia shpirtërore

Carshia-e-Shkupit

Maqedoni/Hoxhallarët para politikanëve, besim i ulët në institucionet e shtetit

grabitja

Arrestohet shkupjani që grabiti një barnatore në Shkup

LSDM SDSM

LSDM akuzon Mickoskin për fshehje të informacioneve në rastin e vrasjes së dyfishtë

INFO

NA NDIQ