Kërçovë, shkatërrohet këndi i lojërave pa e mbushur javën!

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

06/01/2022

Të thyera dhe shkatërruara të gjitha objektet tek këndi për fëmijët. Dyer të prishura dhe gjithçka tjetër që përmbante ky kënd në lagjen “22 dhjetori” në Kërçovë. U demolua ende pa e mbushur javën që kur u lëshua në përdorim, ndërsa kryerësit e aktit vandal ende nuk janë identifikuar nga policia.

“Këtu ndodhemi në lagjen “22 dhjetori” ky është një park fëmijësh, një javë pasi u ndërtua ai u demolua. Rasti është i paraqitur në polici por ende nuk dihen autorët e këtij vandalizmi, pritet që të zbardhet rasti, ndërsa janë shkaktuar dëme të shumta materiale”.

Të dëshpëruar nga kjo gjendje janë fëmijët e lagjes të cilët mezi e kishin pritur këtë kënd.

“Po jam shumë i zemëruar, sepse këtë e kanë shkatërruar të gjithën, këtu ishte shumë bukur por na e shkatërruan”.

“Po jemi të zemëruar, nuk mendoj se do ta ndërtojnë sërish”.

“Nuk është mirë, të vegjlit po luajnë ndërsa ata po i prishin, ne kemi luajtur çdo ditë këtu futboll”.

Për aktin e shëmtuar ka reaguar edhe kryetari I komunës së Kërçovës, duke e quajtur vandalizëm të pronës publike.

“Rrëzohen, demolohen, copëtohen pajisjet urbane dhe lojërat për fëmijë, duke dhënë pamje të trishtë kur i shikon në këto foto, e jo më në realitet. E PAKUPTUESHME kjo ndjenjë sulmi ndaj të bukurës dhe funksionales për një qytet me mjedis të pastër. Ngjarja është paraqitur në organet e rendit dhe reagimi i policisë ka qenë i menjëhershëm për të identifikuar, e vënë para përgjegjësisë ligjore autorët e kësaj çmendurie”, tha Fatmir Dehari, kryetar i Komunës së Kërçovës

Akte të këtilla të dëmtimit të pronës publike la pasur edhe më parë në Kërçovë. Muaj më shkatërrim të njëpasnjëshëm pësoi edhe kalaja e Kërçovës pasi u rinovua, ku prisheshin, shkatërroheshin dhe vidheshin, ulëse, kabllot elektrike dhe drita të vendosura në kala.

TË FUNDIT
48 minuta
U përpoqën, por nuk arritën – S’ka takim Siljanovska-Radev në Vatikan
2 orë
Stadiumi i Tetovës përplas Qeverinë me Komunën
3 orë
Spaskovski: Sjellja e partnerit të koalicionit, BDI-së, ka ndikuar në rezultatin e keq zgjedhor të LSDM-së
3 orë
Fillon debati për miratimin e propozim-rezolutës për gjenocidin në Srebrenicë
3 orë
Kujt i takon legjitimiteti pas rivotimit? Sela: Edhe fituesi në kampusin shqiptar duhet të marrë mandat

ME TE LEXUARA

1 ditë
Banorët e Likovës fillojnë me paraqitjen e dëmeve bujqësore pas reshjeve të djeshme
11 orë
GJYQI NDAJ TRUMPIT: Tani topi është në fushën e ish-presidentit
1 ditë
Vazhdon abuzimi me çmimet, kryesisht në produktet ushqimore
6 orë
Bytyqi:Pushteti do ta ketë përkrahjen time për çdo vendim që përmirëson cilësinë e jetës së qytetarëve
1 ditë
Mot me vranësira të ndryshueshme me periudha me diell
24 orë
Azizi: VLEN nga sot ka plus një deputet

LEXO MË SHUMË

Screenshot_20240523-132104~2

U përpoqën, por nuk arritën – S’ka takim Siljanovska-Radev në Vatikan

bilall kasami stadium

Stadiumi i Tetovës përplas Qeverinë me Komunën

oliver spasovski

Spaskovski: Sjellja e partnerit të koalicionit, BDI-së, ka ndikuar në rezultatin e keq zgjedhor të LSDM-së

srebrenica

Fillon debati për miratimin e propozim-rezolutës për gjenocidin në Srebrenicë

ziadin sela

Kujt i takon legjitimiteti pas rivotimit? Sela: Edhe fituesi në kampusin shqiptar duhet të marrë mandat

arber ademi

Si e humbi Fronti një deputet në Llërcë? Ademi: Nuk i pranojmë rezultatet! Ibrahimi: Ankesat të dërgohen në KSHZ

LSDM SDSM Kovacevski zecevic

Pas dorëheqjes së Kovaçevskit, LSDM-ja fillon përgatitjet për zgjedhjen e liderit të ri

KSHZ-Komisioni

Rivotimi/ VMRO s’ka vendosur për ankesa, Fronti Evropian do të ankohet për procesin e rivotimit në Llërcë

vlen llogo

Jo zyrtare, kjo është pakoja ekzekutive e koalicionit VLEN

INFO

NA NDIQ