Kerimi: Familjarët dyshojnë se Rexhailit i është përkeqësuar gjendja për shkak të padrejtësisë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

04/02/2022

Gazetari Adrian Kerimi në “Rruga drejt”, theksoi se familjarët e tanimë të ndjerit Rexhail Qerimi, dyshojnë se këtij të fundit gjendja shëndetësore i është përkeqësuar si rezultat i padrejtësisë që i bërë.

Sipas tij në gjendje të njëjtë shëndetësore janë edhe personat e tjerë të dënuar për këtë rast, shkruan Alsat.

“Unë kam biseduar me familjarët e Rexhailit dhe bisedoj çdo ditë. Dyshimi i tyre është se Rexhailit i është përkeqësua gjendja për shkak të padrejtësisë që i është bërë. Dhe në gjendje jo më të mirë shëndetësore janë edhe të tjerët të dënuar për këtë rast. Prandaj ngritët ky alarm në media, në institucione, në opinion që të merren hapa sa më shpejtë që të mos përsëritet kjo. Për shkak se po shkojmë gjurmëve të njëjta. Po i lemë njerëzit në burg, të vuajnë dhe të vdesin për shkak të mungesës institucionale dhe vullnetit politik për ti zbardhur rastit. Për të cilët të gjitha partitë shqiptare, posaçërisht BDI-ja që 20 vite zotohet se do t’i zbardhi. Kur marrin rrugë për zbardhjen e rastit thonë BDI-ja e bëri, kur nuk dalin rastet ashtu siç doli rasti “monstra”, thonë po ne nuk mund të ndërhyjmë në gjyqësor”, tha Kerimi./ Alsat.mk

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1049

Fronti Europian në Prespë/ Ahmeti: Fronti Europian dinë vetëm të fitojë

FB_IMG_1713028144302

Taravari takim në Kumanovë me Shpëtim Pollozhanin

stevo pendarovski

Pendarovski: Nuk ka plan “B” për ndryshimet kushtetuese, vetëm plan “A”

bujar osmani

Osmani: Marrëveshja e Ohrit ma ka mundësuar që të mbërrij të bëhem kryetar i gjysmës së botës!

Arben Taravari VLEN

Taravari: Maqedonia e Veriut prodhuese e sigurisë – BE, SHBA dhe NATO janë aleatët tanë të pazëvendësueshëm

Pançe Toshovski

Toshkovski: Atmosfera parazgjedhore është e qetë dhe pa incidente

mjeke

Anulohet konkursi për punësimin e 1 117 punonjësve shëndetësor

rasti monstra

Rasti “Monstra” do të kërkoj drejtësi në Strasburg

spital-infermiere-mjeke shendetesi

Çdo muaj nga 12 infermiere ikin nga Maqedonia e Veriut

INFO

NA NDIQ