Kërkesa e Xavit për Laportën, problem klauzola

ina-online
ina-online

11/10/2023

Dani Olmo është një nga objektivat e Barcelonës për sezonin e ardhshëm. Mesfushori ofensiv spanjoll pëlqehet shumë nga trajneri Xavi, por problem mbetet klauzola e tij.

Drejtuesit e klubit gjerman kërkojnë 60 mln euro për të lënë të lirë 25-vjeçarin. Shumë që kampionët e Spanjës e kanë pothuajse të pamundur ta paguajnë, duke marrë parasysh edhe probleme financiare.

Vetë Olmo nuk e mohuar kurrë dëshirën për t’u rikthyer te Barcelona, aty ku është rritur përpara se të transferohej në vitin 2014 te Dinamo e Zagrebit.

Lojtari i kombëtares së Spanjës, ua ka bërë të qartë drejtuesve të Leipzigut “fiksimin” e tij për të luajtur në “Camp Nou”.

Por, pengesa e klauzolës mbetet problemi i madh që pengon firmën e tij me Barcelonën, aty ku e pret Xavi.

Ish-kapiteni i ka kërkuar presidentit Laporta t’ia sjellë në skuadër. Olmo është një dëshirë e kahershme e Xavit, por duhet gjetur gjuha e përbashkët me drejtuesit e Leipzigut.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

aziz-salihu

Legjenda e boksit Aziz Salihu i lënë në harresë/ Askujt nuk i intereson a jam gjallë, për meritat që ja kam dhënë këtij shteti meritoj një kulm mbi kokë

Mesi topi arte

Zbulohen shanset e lojtarëve për të fituar Topin e Artë 2024, nuk prinë as Haaland dhe as Mbappe

lautaro martinez

Lautaro: Pija qetësues në çdo ndeshje deri në finalen e Champions League

Ronaldo

Ronaldo e festoi me gol dhe asist ndeshjen e tij të 1200-të në karrierë

Sylvinjo silvinjo

Sylvinho: Në “Euro 2024” të shfrytëzojmë mundësitë tona, duhet të provojmë shanset dhe të tentojmë

Sadio Mane

Sundimit të Manes i vjen fundi: Këta janë tre kandidatët për lojtarin më të mirë të vitit në Afrikë

joao-felix-600x360

Barcelona do të bëjë ofertë për Joao Felix

cana

Kosova me trajner vendor apo të huaj? Pyetet legjenda Agim Cana, babai i Lorik Canës

muamed-sejdini-2-750x500

Sejdini: FFM është duke punuar për të implementuar sistemin VAR

INFO

NA NDIQ