“Kërkova emision, por…”, Olsi Bylyku reagon më në fund për Big Brother: Blen norma dhe vlera për një kockë

INA
INA

18/02/2024

Aktori Olsi Bylyku ka thyer heshtjen pas daljes nga Big Brother VIP 3.

Postimi i tij në Instagram:

Eh sa here jam menduar te flas, te mos flas po me mire te flas sepse ne jete nga prinderit dhe fusha qe zgjodha mesova se me e rendesishme se cdo gje ne jete eshte pergjegjsia,ndaj un mendoj qe kam peshen ndoshta me te madhe nga cdo konkurent tjeter qe hyri ne ate show,pergjegjsine ndaj jush sepse JU,ju kisha & ju kam pa BIG!

Si fillim do doja t’ju sugjeroja qe ne jete te punoni shume,te ndertoni & te luftoni shume mbi qellimet tuaja sidomos kolegeve,qe mos te keni kurre luften per mbijetes qe nga ndikimi qe mund te kete nje programacion te kete fuqine mbi ju per t’ju blere cdo norme & vlere ne “kuader te lojes” qe krijon “show” per te sjell “sponsor” e nje “tave” ku kocken e mer fituesi.

I di pyetjet tuaja dhe ne fakt ju kerkoj shume ndjese qe nuk isha ne pritshmerite tuaja,por ne fakt un do te isha me shume se pritshmerite qe ju kishit,pasi per shansin qe me keni dhene te jem i juaji,kurr nuk do ju dal jasht pritshmerive, por per fat te keqe kete produksioni e kuptoj perpara se keto qe po ju shkruaj te thuheshin ne nje nga “netet magjike” te Prime!😂 Por ,un i kuptoj rrethanat e gjithsecilit per angazhimin e tyre sepse i kam kolege,shok & miq porrr mendoj se mua

Nuk me bind dot qe do bej HIT,se i kam bo
Nuk me bind dot qe do m’besh film se e kam bo @policeperkoke para 2 vjetesh
Nuk me dhuron dot endrren te kem 1 studio se e kam bo @dodrite
Nuk me bind dot qe mund te krijoj biznes pas daljes sepse do kem reklama 😂 sepse e kam bo @o2boutiquee @o2_night_club

Apo ndoshta cmimi i madh me tundo?🤔 ndoshta “votat e publikut” qe me eleminuan,tashme ju hoqen kostot per te plotesuar cmimin e fituesit!😂 Dhe te gjitha keto fal zotit nuk i ndertova pasi dola nga BIG,por vleresimi punes time nga publiku dhe vec juve ju jam borxhli. Nuk ndaj dot me askend “te mirat” qe mi keni dhene ju sepse JU,ju kisha & ju kam pa BIG!

E ju miq,koleg qe punoni aty nuk ja u marr per keq nese me hiqni follow-n,e kuptoj pozicionin🙏
Mos me gjykoni nese nuk arrij te kem emisionin qe kerkova per te qene prap afer jush por per fatin e mire edhe un si moderatoret ja kam arritur te kem luksin per nje pause ne televizion,vetem me nje dallim,me ato c’ka fitoj vete.

Per fat te keq, “Shtepia ime e vjeter qenka restauruar” dhe autoreve ju isha lutur mos te tregojne me jashte per gjyqet e mia ( se e keni dhe me gjobe) por nuk ishte gjyq ,por ishte kontrat e pa zgjidhur,sepse doja te formosja 300k perpara se te thoja ate c’ka ndjeja.

Hala se kam maru 1 rracion buke prej nga dita 1 qe jam fut ne industri per 1 qellim,deri sa 2 liderat TV te Shqiperise te kuptojne qe njera “e ardhmja ndertohet me te rinjt” edhe tjetra “nuk shfrytzohen imazhet per benefite tua vetem pse ata skan ndertu siguri financiare”. Kete,show i fundit e kuptoj para se ta thoja diku ku mund te shkatrroja shume perceptime… Me i vogli,me problematiku! #REMEMBER 🙂

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

egla

“I kam shkruajtur një mesazh për produksionin”, Për çfarë e ka fjalën Egla?

dea-mishel-premiera

Dea Mishel në gjendje jo të mirë shëndetësore

Screenshot_2024-04-17-20-07-57-315_com.facebook.katana-edit

Profesor Kabo tregon të preferuarën e tij në Big Brother Vip

kengetaret estrada

Zvicër/ Ndalohet në një diskotekë Sinan Vllasaliun, Soni Malajn dhe Don Phenom

egla

Egla-Liamit: O ndyrsirë,një grua nuk preket me mendim, jo më me dorë

frances

Çmime ‘marramendëse’/Ja sa kushtoi veshja e Françeskës dje

liami romeo lid

“Prindërit më pritën në breg të detit me ditë të tëra”, historia rrëqethëse e Liam përlot banorët

jetmiri egla

Debatet me Eglën, Jetmiri: Më ka vënë në lojë burrërinë

egla

Zbulohet – Egla tha së është “single”, por dokumenti tregon që ajo është e martuar

INFO

NA NDIQ