Kërmov: Maqedonasit do të duhet të luftojnë sërish nëse duan të kenë shtet!

Picture of ina-online
ina-online

12/08/2023

Deputeti i partisë “LEVICA”(E majta), Borislav Kërmov ka bërë deklarata luftënxitëse duke theksuar se maqedonasit sërish duhet të bëjnë luftë nëse duan shtet.

Reagimi i tij vjen kundër vizitës së djeshme të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti.

“Maqedonasit do të duhet të luftojnë sërish nëse duan të kenë shtet!
Pasi BDI-ja shpëtoi qeverinë e Zaevit me metoda mafioze, kleptomanët e LSDM-së, në dëshpërim për të qëndruar sa më gjatë në pushtet, ngadalë Republikën po ia dorëzojnë Kosovës.

Arbitrariteti, dhuna dhe secesionizmi i hapur i demonstruar nga politikanët e minoritetit shqiptar vetëm ushqejnë revoltën e popullit maqedonas dhe krijojnë një masë kritike. Dita do të vijë! StopZaKosovarizimi”, ka shkruar Kërmov.(INA)

TË FUNDIT
15 minuta
Taravari: Duhet të sjellim ligj për përfaqësim të drejt dhe adekuat, nuk ka nevojë për balancuesin kur kemi ligjin
46 minuta
Gjyqtarët kushtetues morën kërcënime nga ish-deputeti Samka Ibraimoski
2 orë
Mickoski: Parku më i madh i mullinjve me erë në rajon do të sjellë 630 vende të reja pune
2 orë
Në seancën parlamentare u verifikuan mandatet për deputetët e rinj
3 orë
Për 18 vite nëpërmjet përmbaruesve janë paguar gati dy miliardë euro

ME TE LEXUARA

24 orë
Katër vitet e fundit të BDI-së në pushtet, pas 16 vitesh del në opozitë, pasi hapi Front me të gjithë
17 orë
Hospitalizohen dhe shtatë persona të tjerë me kollë të mirë, gjithsej 786 raste në vend
1 ditë
Ministri Mucunski do të marrë pjesë në mbledhjen e Këshillit të Punëve të Jashtme të BE-së
2 orë
Në seancën parlamentare u verifikuan mandatet për deputetët e rinj
24 orë
Në ditën e fundit të punës si Kryeministër, Xhaferi: Shkruam histori
6 orë
Paradite mot me diell, pasdite mundësi për shi të rrëmbyeshëm dhe bubullima
1 ditë
Sot bëhet varrimi i gazetarit Isuf Kadriu
2 orë
Mickoski: Parku më i madh i mullinjve me erë në rajon do të sjellë 630 vende të reja pune
23 orë
Taravari nuk pret, gati shpalljen për ndërtimin e dy spitaleve

LEXO MË SHUMË

Screenshot_20240625-150013~2

Taravari: Duhet të sjellim ligj për përfaqësim të drejt dhe adekuat, nuk ka nevojë për balancuesin kur kemi ligjin

Samka Ibraimovski

Gjyqtarët kushtetues morën kërcënime nga ish-deputeti Samka Ibraimoski

hristijan mickoski

Mickoski: Parku më i madh i mullinjve me erë në rajon do të sjellë 630 vende të reja pune

Kuvendi parlamenti maqedoni

Në seancën parlamentare u verifikuan mandatet për deputetët e rinj

permbarues izvrsitel

Për 18 vite nëpërmjet përmbaruesve janë paguar gati dy miliardë euro

Prokuroria

PP: Me marrëveshjet në “Zinxhir” janë kthyer gati 1.000.000 euro në buxhetin shtetëror

mbeturina berllok pastrim

Largohen 60 metra kub mbetje nga deponitë e egra në Shkup gjatë fundjavës

vershime shkup

Në Tetovë dhe Shkup ende po sanohen dëmet nga moti i ligë

Hristijan Mickoski

Mickoski njofton investimin e ri në energjetikë: Sigurohet rrymë për 100 mijë amvisëri, 630 punësime të reja

INFO

NA NDIQ