Këshilli Gjyqësor me seancë urgjente në mesnatë, “për t’ia marrë imunitetin gjykatësit Naqe Georgiev”

Picture of INA
INA

21/05/2024

Këshilli Gjyqësore ka caktuar seancë për në mesnatë, ku në rend dite do të jetë marrja e imunitetit të gjykatësit Naqe Georgiev, transmeton TV21.

Gjykatësi Georgiev u arrestua nën dyshimin për mitmarrje të 10 mijë eurove, ndërkohë që kërkohet paraburgim për të.

Ai momentalisht gjendet në në stacionin policor në Kisella Vodë, ndërkaq bastisje po realizohen në disa lokalitete.

Kujtojmë se gjykatësi është privuar nga liria në vendin e ngjarjes gjatë kryerjes së veprës penale

Ai dyshohet se ka premtuar masa lehtësuese në procedurën gjyqësore e cila udhëhiqet kundër ish kryetarit të Novo Sellës, Boro Stojçevit i cili është arrestuar herën e fundit për kontrabandim të marihuanës.

Gjykatësi i arrestuar ka tërhequr vëmendjen e publikut vitin e kaluar, kur në Gjykatën Themelore Shkupi I u zgjodh biri i tij. Pas kësaj, Georgiev dha dorëheqje nga anëtari i Këshillit Gjyqësor./TV21

TË FUNDIT
2 orë
Parlamenti me 5 nënkryetarë, 3 prej tyre u votuan sot
2 orë
VLEN: Skandaloze-Merko i “Listës Zezë Amerikane” fitoi edhe një bakshish nga BDI në ikje
3 orë
Anketa e IPSOS: Fronti dhe VLEN me barazim
3 orë
Pluhuri i shkretëtirës së Saharasë do të prekë Maqedoninë e Veriut sot dhe nesër
3 orë
Bexheti: Asnjëherë nuk kemi ikur nga zgjedhjet

ME TE LEXUARA

1 ditë
Siljanovska Davkova takoi presidentin gjerman Frank-Walter Steinmeier
4 orë
“Kjo është pafytyrësi” – Qytetarët të revoltuar me regjimin e posaçëm të komunikacionit në Shkup
1 ditë
Apasievi kundër Arben Fetait për zëvendëskryeministër i Qeverisë
9 orë
Sot dhe nesër regjim i posaçëm komunikacioni në qendër të Shkupit
1 ditë
OKB-ja ka akuzuar Izraelin për krime kundër njerëzimit
3 orë
Bexheti: Asnjëherë nuk kemi ikur nga zgjedhjet

LEXO MË SHUMË

Kuvendi parlamenti maqedoni

Parlamenti me 5 nënkryetarë, 3 prej tyre u votuan sot

IMG_2957

VLEN: Skandaloze-Merko i “Listës Zezë Amerikane” fitoi edhe një bakshish nga BDI në ikje

fronti evropian vlen

Anketa e IPSOS: Fronti dhe VLEN me barazim

ere pluhuri

Pluhuri i shkretëtirës së Saharasë do të prekë Maqedoninë e Veriut sot dhe nesër

blerim bexheti

Bexheti: Asnjëherë nuk kemi ikur nga zgjedhjet

shkupi komunikacion

“Kjo është pafytyrësi” – Qytetarët të revoltuar me regjimin e posaçëm të komunikacionit në Shkup

Ministria-Arsimit

MASH: Është përgatitur ditari i ri elektronik, do të përdoret pasi të kalojë fazën e testimit

policia-714x420

Ndalohet një shtetas turk në “Deve Bair”, kapet me dokumente të falsifikuara

IMG_2950

Tani shkencat mjekësore mund ti kryeni edhe në universitetin e njohur si i Ramiz Merkos, lejen ia ka dhënë ministri në ikje i BDI-së

INFO

NA NDIQ