Këshilli I Komunës Së Studeniçanit E Miratoi Llogarin Përfundimtare Për Vitin 2022

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

02/03/2023

Llogaria përfundimtare për realizimin e Buxhetit të Komunës së Studeniçanit për vitin 2022, është aprovuar nga Këshilli i Komunës së në seancen e 17-të të rregullt më 28.02.2023.

Sipas njoftimit llogaria përfshinte një vlerë prej 232 638 832,00 denarësh edhe për skaj të situatës ekonomike që mbizotroi në Republikën e Maqedonisë së Veriut gjatë vitit 2022 dhe rethanave tjera si kriza ekonomike edhe socio-politike, realizimi i të hyrave të planifikuara të buxhetit nuk shkoi ashtu siç ishte planifikuar.

“Por gjithsesi Komuna e Studeniçanit është ndër komunat e vetme sëbashku me mjetet e planifikuara nga nivelet qeveritare dhe fondet e ndryshme si bllok dotacionet e ka realizuar buxhetin 96% që kap shifrën 226,638,832,00 denarë”, thuhet në njoftimin e kësaj komune. (INA)

https://www.facebook.com/studenicani.gov.mk/posts/655879649876408

 

TË FUNDIT
2 orë
Resul Ademi,19 vjeçari nga Nikushtaku që humbi jetën në aksident trafiku
3 orë
Taravari: Nëse do të mbaheshin zgjedhje të parakohshme lokale, jo vetëm Gostivarin por edhe Sarajin do ta fitonim
3 orë
‘Dorëzohet’ Mickoski: Betimin do ta bëj me emrin kushtetues
5 orë
Arrestohen dhjetë persona pas përleshjes masive në Karposh dhe në Qendrën Klinike
8 orë
Nga shtatori shtrenjtime ekstreme të çmimeve të shërbimeve noteriale

ME TE LEXUARA

15 orë
Një ‘ushtri’ e tërë administratorësh do të kalojë nga një ministri në tjetrën në pesë muajt e ardhshëm
8 orë
Tetovë, në fund të muajit nis vendosja e semaforëve në bulevardin “Bllagoja Toska”
15 orë
Ndërroi jetë Stojan Andov, kryeparlamentari i parë i RMV-së
8 orë
Spasovski ja çfarë thotë për Qeverinë e re VMRO-VLEN-ZNAM
18 orë
Ky është parashikimi i motit për sot
13 orë
Petrovska: Dorëheqja e Zaevit nga LSDM ishte vendim i gabuar
8 orë
Nga shtatori shtrenjtime ekstreme të çmimeve të shërbimeve noteriale

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2024-06-19-00-12-33-792_com.facebook.katana-edit

Resul Ademi,19 vjeçari nga Nikushtaku që humbi jetën në aksident trafiku

Arben Taravari

Taravari: Nëse do të mbaheshin zgjedhje të parakohshme lokale, jo vetëm Gostivarin por edhe Sarajin do ta fitonim

Mickoski

‘Dorëzohet’ Mickoski: Betimin do ta bëj me emrin kushtetues

MVR-polici-a-1-750x430-1-1

Arrestohen dhjetë persona pas përleshjes masive në Karposh dhe në Qendrën Klinike

IMG_3305

Nga shtatori shtrenjtime ekstreme të çmimeve të shërbimeve noteriale

Oliver spasovski

Spasovski ja çfarë thotë për Qeverinë e re VMRO-VLEN-ZNAM

tetova

Tetovë, në fund të muajit nis vendosja e semaforëve në bulevardin “Bllagoja Toska”

ASH Ziadin Sela

ASH: Stoilkoviq ta njohë Kosovën, gjenocidin në Srebrenicë dhe të distancohet nga Putini dhe Vuçiçi, para votimit të Qeverisë

IMG_3300

Serbi Stoilkoviç pjesë e Qeverisë, ja çka thotë Mickoski

INFO

NA NDIQ