Këshilltari i BDI-së, Fitor Jakupi: Dimitrievski po bën dallime në realizimin e projekteve, rrugët në lagjet shqiptare si në geto

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

16/02/2022

Këshilltari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), në kuvendin komunal të Kumanovës, Fitor Jakupi për portalin Indeks-TV ka deklaruar se kreu i Kumanovës, Maksim Dimitrievski po bën dallime në realizimin e projekteve.

Sipas tij, shumë më shumë projekte realizohen në lagjet maqedonase, sesa në ato shqiptare dhe se rrugët dhe infrastruktura te lagjet shqiptare është si në geto, transmeton Open-TV.

“Dy projekte në pjesën shqiptare ku përmendet fshati Rramali, fusha me tartan dhe kulmi i shkollës fillore komunale ‘Kongresi i Manastirit’ në fshatin Llopat, ku edhe sot e tutje është në buxhetin e këtij viti, dmth është prolonguar për asgjë dhe kurgjë nuk është vepruar. Dukshëm duket investimet nga pala maqedone, ndërsa nga pala shqiptare rrugët dhe infrastruktura është si në geto. Duket qartë se këtu ka një dallim të skajshëm. Investimet nëpër shkolla, nëpër infrastrukturë dhe të ndryshme, bëhen më shumë në pjesën e tyre, edhe kryetari pse ka pasur një mbështetje të faktorit shqiptar”, ka deklaruar Fitor Jakupi, këshilltar i BDI-së në Kumanovë për Indeks-TV, transmeton Open-TV.

TË FUNDIT
4 orë
Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës
4 orë
Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t'ia dalin
5 orë
Përplasje mes Gruevskit dhe Jankullovskës, dyshja e dikurshme famoze e pushtetit
5 orë
Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia
5 orë
Ambasadorja amerikane në NATO, Smith flet për Maqedoninë e Veriut dhe sfidat e NATO-s

ME TE LEXUARA

24 orë
Festa e Bajramit, çmimi për kurban nga 200 deri në 2 mijë euro
5 orë
Përplasje mes Gruevskit dhe Jankullovskës, dyshja e dikurshme famoze e pushtetit
1 ditë
Në këtë kohë do të falet Bajrami i Kurbanit në Maqedoninë e Veriut
24 orë
Taravari: Maqedonia e Veriut nuk ka alternativë tjetër përveç anëtarësimit në BE
4 orë
Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t'ia dalin
1 ditë
Trençevska: Kur keni pushtet absolut nuk e dëgjoni zërin e popullit
21 orë
Ahmeti: Të mos përsërisim gabimet e së kaluarës, ky shtet mund të qëndrojë vetëm në mirëkuptimin në mes shqiptarëve dhe maqedonasve
4 orë
Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës

LEXO MË SHUMË

buka

Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës

studenti-univerzitet-sv-Kiril-i-Metodij-6

Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t’ia dalin

gruevski jankullovska

Përplasje mes Gruevskit dhe Jankullovskës, dyshja e dikurshme famoze e pushtetit

gruevskii

Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia

xhulijan smith

Ambasadorja amerikane në NATO, Smith flet për Maqedoninë e Veriut dhe sfidat e NATO-s

shaqir-fetahu

Kreu i BFI-së uron myslimanët për Kurban Bajramin: T’i kthehemi shpirtit, moralit e familjes

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

orhan murtezi

Orhan Murtezani ministër për Integrime?

Maksim Dimitrievski

ZNAM e Dimitrievskit caktoi emrat e ministrave

INFO

NA NDIQ