Këshilltari i BDI-së, Fitor Jakupi: Dimitrievski po bën dallime në realizimin e projekteve, rrugët në lagjet shqiptare si në geto

Iliria News Agency
Iliria News Agency

16 Shkurt, 2022

Këshilltari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), në kuvendin komunal të Kumanovës, Fitor Jakupi për portalin Indeks-TV ka deklaruar se kreu i Kumanovës, Maksim Dimitrievski po bën dallime në realizimin e projekteve.

Sipas tij, shumë më shumë projekte realizohen në lagjet maqedonase, sesa në ato shqiptare dhe se rrugët dhe infrastruktura te lagjet shqiptare është si në geto, transmeton Open-TV.

“Dy projekte në pjesën shqiptare ku përmendet fshati Rramali, fusha me tartan dhe kulmi i shkollës fillore komunale ‘Kongresi i Manastirit’ në fshatin Llopat, ku edhe sot e tutje është në buxhetin e këtij viti, dmth është prolonguar për asgjë dhe kurgjë nuk është vepruar. Dukshëm duket investimet nga pala maqedone, ndërsa nga pala shqiptare rrugët dhe infrastruktura është si në geto. Duket qartë se këtu ka një dallim të skajshëm. Investimet nëpër shkolla, nëpër infrastrukturë dhe të ndryshme, bëhen më shumë në pjesën e tyre, edhe kryetari pse ka pasur një mbështetje të faktorit shqiptar”, ka deklaruar Fitor Jakupi, këshilltar i BDI-së në Kumanovë për Indeks-TV, transmeton Open-TV.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

arjanit-hoxha2

Hoxha akzon Mickoskin për diskurs shqiptarofob

tabanoc

Makina me targa serbe përfshihet nga flakët në Tabanoc

mexhiti-grupi-zjarrit

Edhe fraksioni i BDI-së festë paralele për 21 vjetorin

ahmeti grubi

Vizita tek babai i Hashim Thaçit në Brojë, Limani akuza Ahmetit dhe Grubit

auto_shkolla_klasa_derrasa_e_zeze_shkumesi1525601470-780x439-1

Në Strugë gjithnjë e më pak filloristë, këtë vit janë regjistruar 77 fëmijë më pak

FB_IMG_1685796897237

Kasami e mirëpret ish-presidentin Bamir Topi

auto_memet-kamber-1130x6351685795598

Vdekja e 19 vjeçarit në RMV: 1.000 persona rrezikojnë ta kenë fatin e Memet Kamberit

LSDM-SDSM-600x360-1

LSDM: Mickoski para vendimit, BE ose blloku anti-Evropian!

Porti Selanik

Kapen 160 kg kokainë në portin e Selanikut, dyshohet se destinacioni ishte Shkupi

INFO

NA NDIQ