Këshilltari i DASH arrin në Shkup! Kovaçevski: Mirëseardhje e ngrohtë për Derek

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

11/01/2023

Këshilltari i Departamentit Amerikan të Shtetit, Derek Shole paraditen e sotme ka arritur në Shkup, përcjell TV21. Ai u prit në Qeveri nga kryeministri Dimitar Kovaçevski, i cili tha se partneriteti me SHBA-të ka rendësi të madhe në periudhën në vijim, pasi vendi do të përballet me sfida të shumta.

“Një mirëseardhje e ngrohtë për Derek Shole sot në takim në Shkup. Partneriteti ynë i fortë strategjik me SHBA-në ka një rëndësi të madhe në vitin në vijim, i cili është i mbushur me sfida si këtu, ashtu edhe në nivel global. Këto sfida dhe shumë tema të tjera do t’i diskutojmë në takimet e sotme”, ka shkruar Kovaçevski.

TË FUNDIT
46 minuta
VMRO: Për 13 ditë nuk punojnë sallat e operimit në kirurgji
1 orë
Borrell flet për luftëra dhe tensione që mund të dalin jashtë kontrollit, më pas përmendi Ballkanin
1 orë
Prezantohet logoja për 25 vjetorin e çlirimit të Kosovës
1 orë
ISHP: Epidemi e SIDA-s tek një grup i caktuar i popullsisë në vend
2 orë
Shpërthen zjarr në kazermën “Gjorçe Petrov” në Shkup

ME TE LEXUARA

1 ditë
Kacarkas i mbaron mandati, pasardhësi i saj do të bëhet i ditur në fund të kësaj jave
14 orë
Geer: Qeveria e re ta vazhdojë rrugën europiane të vendit
23 orë
Ndërroi jetë ish-luftëtari i UÇK-së, Vaid Sali (FOTO)
3 orë
Visar Ademi: Mickoskin nuk e shoh si kozmopolit, shqiptarët nuk i përfshiu te financat, mbrojtja dhe punët e jashtme
19 orë
VLEN: BDI të reformohet, e jo të bojkotojë
1 ditë
Alarm për bomba në 35 shkolla fillore në Greqi
14 orë
Mediat serbe propagandë shtrembëruese për pikat turistike shqiptare, duke i quajtur si serbe (FOTO)
23 orë
Kasami: Po finalizohet marrëveshja për ministrat dhe zv/ministrat
3 orë
Policia arreston në Leposaviq bashkëpunëtorin e ngushtë të Vulinit, ja për çfarë dyshohet

LEXO MË SHUMË

Klinika-Shkup

VMRO: Për 13 ditë nuk punojnë sallat e operimit në kirurgji

Borell

Borrell flet për luftëra dhe tensione që mund të dalin jashtë kontrollit, më pas përmendi Ballkanin

llogo 25 vjetori kosove

Prezantohet logoja për 25 vjetorin e çlirimit të Kosovës

hiv sida

ISHP: Epidemi e SIDA-s tek një grup i caktuar i popullsisë në vend

zjarrfikes

Shpërthen zjarr në kazermën “Gjorçe Petrov” në Shkup

Prokuroria

Sot fillon seanca për zgjedhjen kryetarit të ri të Gjykatës Kushtetuese në RMV

Bisera Kostadinovska Stojçevska

Deputetja e LSDM-së dorëzon ankesë kundër Afrim Gashit: Betimin e lexoi fillimisht në gjuhën shqipe

vulin

Policia arreston në Leposaviq bashkëpunëtorin e ngushtë të Vulinit, ja për çfarë dyshohet

visar-ademiu-600x360

Visar Ademi: Mickoskin nuk e shoh si kozmopolit, shqiptarët nuk i përfshiu te financat, mbrojtja dhe punët e jashtme

INFO

NA NDIQ