Këshilltari i Konjufcës i reagon Vuçiqit: Atij i shkakton ankth harta e demografisë shqiptare

ina-online
ina-online

13 Gusht, 2023

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, këtë të diel ka thënë se kryeministri Kurti, gjatë vizitës në Tetovë “ka promovuar idenë e Shqipërisë së Madhe”.

E pas kësaj deklarate ka reaguar, Donik Sallova, këshilltar i kryeparlamentarit, Glauk Konjufca.

Profesori universitar ka thënë se Vuçiqit i pengon flamuri shqiptar dhe kur e sheh atë të shfaqur jashtë kufijëve të Republikës së Shqipërisë menjëherë klith me histeri “Shqipëria e Madhe”.

“Vuçiq e di mirë se Serbia ia ka arritur për një shekull ta pengojë krijimin e shtetit të bashkuar shqiptar, por megjithatë shqiptarët nuk mundi t’i zhdukë. Pra, pavarësisht se Shqipërinë e Bashkuar e penguan, Vuçiqit i shkakton ankth harta e demografisë shqiptare dhe çdo flamur i ngritur për të është një shpallje e idealeve të 28 nëntorit. Ismail Qemali e Isa Boletini janë fantazma e çdo shovenisti serb”, ka shkruar ndër të tjera Sallova.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2023-09-29-23-19-52-459-edit_com.facebook.katana

Kurti flet me Sullivan: Kemi nevojë për ndihmë kundër planeve luftarake të Serbisë

Donika Gervalla

Gërvalla pas letrës së Radoiçiqit: Konfirmon që shteti serb është i përfshirë, të sanksionhet regjmimi Vuçiqit

john kirby xhon kirbi

SHBA i kërkon Serbisë të tërheqë trupat ushtarake nga kufiri me Kosovën

Radojcic vilat pasuria

Publikohen pamje nga “kështjella” e Radojçiqit, shikoni pasurinë të Pablo Escobarit të Ballkanit! (VIDEO)

Albin Kurti

Kurti: Nuk përjashtohet ri-agresioni

tome-gashi

Tomë Gashi zbulon se kush e bëri të famshëm Radojçiqin në Kosovë, ja kë përmend!

Edi Rama

​Rama shpjegon kërkesën që KFOR të marrë kontrollin në veri: Reagimet i quan dhimbshme e qesharake

kurti vucic

Kurti: Vuçiq e Radojiçiq si Millosheviqi e Arkani, dëshirojnë ta kthejnë rajonin në vitet 90-ta

Canak

Çanak: Ja pse në Banjskë dështoi skenari sipas yrnekut të viteve ‘90′

INFO

NA NDIQ