Këshilltari i Kurtit i ka dy fjalë për Bilall Kasamin

INA
INA

27/10/2023

Bekim Qoku, këshilltar i kryeministrit Kurti ka vlerësuar një frazë politike të thënë nga lideri i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami.

“Një koncept dhe një frazë politike do t’i veçoja sot, thënë nga Bilall Kasami.

Koncepti është: “Shqiptarët janë populli i dytë shumicë në MV”.
Pra, shqiptarët në MV të mos cilësohen më si pakicë, por si popull i dytë shumicë. Dhe mendoj se ky koncept duhet të përdoret tani e tutje në çdo ligjërim politik, sociologjik, demografik.

Ndërsa fraza politike: “Shqiptarët do ta respektojnë himnin e MV atëherë kur himni do t’i respektojë shqiptarët”, ka shkruar ai. (INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kercove

Digjet një shtëpi në Kërçovë, humb jetën një 79-vjeçar

shkolla-nxenes-780x439-1

Zgjidhet problemi me nxënësit shqiptarë në Çashkë të Velesit, filloristët ndjekin mësimin në shqip

stoilkovski

Stoilkovski lë në pikëpyetje pjesëmarjen e VMRO në Qeverinë teknike

Xheladin-Murati-780x470-1-696x419

Murati me kritika të ashpra për politizimin e arsimit

kkk

Spitali Klinik i Tetovës pranon donacion mbi 1 milion euro nga kompania Ecolog (VIDEO)

pazar-treg-shkup-1

Masat anti-krizë, masa populiste për vota në zgjedhje

xhelo

Murati me kritika të ashpra për politizimin e arsimit

vmro

VMRO: Me Talatin kryeministër, bëhet “BDI-zimi” i Maqedonisë

Krenar Lloga

Lloga: Presim që Palevski të ekstradohet sa më shpejtë! 

INFO

NA NDIQ