Këshilltari i Kurtit ka një mesazh për politikanët shqiptarë në Maqedoni dhe Shqipëri

Picture of INA
INA

04/10/2023

Bekim Qoku, këshilltar politik i kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti thotë se, liria politike në Shqipëri dhe në Maqedoninë e Veriut, në vend progres ka shënuar regres për sa i përket vetëdijes kombëtare.

“Ka ardhur puna që disa eurodeputetë të huaj, kroatë, bullgarë dhe gjermanë të mbajnë qëndrime politike shumë më radikale kundër Serbisë agresore dhe terroriste sesa shumica e deputetëve apo politikanëve shqiptarë në Shqipëri dhe Maqedoninë e Veriut?”, ka shkruar ai. (INA)

TË FUNDIT
29 minuta
Mësohen emrat e zëvendësministrave të LD së Mexhitit
3 orë
Hetim ndaj pesë personave të dyshuar për dhunë në Qendrën Klinike Shkup
3 orë
Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit?
3 orë
Gashi e caktoi seancën për zgjedhjen e Qeverisë së re
5 orë
Sot Shqipëri-Kroaci/ Luhet për ''jetë a vdekje'', priten tre ndryshime në formacionin e kuqezinjëve

ME TE LEXUARA

19 orë
SHBA përfshin në Listën e Zezë edhe rrjetin që rriti pasurinë e Dodikit
1 ditë
Takimi i udhëheqësve evropianë përfundon pa dakordësi mbi propozimet për postet kyçe të BE-së
16 orë
Taravari: Prioriteti im do të jetë shëndetësia publike
1 ditë
Kush janë kompanitë farmaceutike në Maqedoninë e Veriut që qarkullojnë miliona euro
14 orë
‘Dorëzohet’ Mickoski: Betimin do ta bëj me emrin kushtetues
1 ditë
Azeski: “Bechtel dhe Enka” është një konsorcium ndërkombëtar dhe është e qartë që sapo merr pjesë në një tender është fituese
6 orë
Sa armë bërthamore ka aktualisht NATO, vendet e tjera dhe Rusia?

LEXO MË SHUMË

Izet Mexhiti LD 2

Mësohen emrat e zëvendësministrave të LD së Mexhitit

Prokuroria

Hetim ndaj pesë personave të dyshuar për dhunë në Qendrën Klinike Shkup

kombetarja

Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit?

Afrim Gashi

Gashi e caktoi seancën për zgjedhjen e Qeverisë së re

kombetarja fitore shqiperi

Sot Shqipëri-Kroaci/ Luhet për ”jetë a vdekje”, priten tre ndryshime në formacionin e kuqezinjëve

kaja kallas

Kush është Kaja Kallas, gruaja që mund të zëvendësojë Borrellin?

IMG_3317

Sa armë bërthamore ka aktualisht NATO, vendet e tjera dhe Rusia?

Mickoski

‘Dorëzohet’ Mickoski: Betimin do ta bëj me emrin kushtetues

arben taravari

Taravari: Prioriteti im do të jetë shëndetësia publike

INFO

NA NDIQ