Kështu nuk e keni pa Granit Xhakën, tregon sekretin: Jam shumë i emocionuar

ina-online
ina-online

20/09/2023

Futbollisti i famshëm, Granit Xhaka, aktualisht po bën bujë në Bundesligë.

Tani ai dëshiron të bëjë të njëjtën gjë në tregun e modës.

Ai jep një pasqyrë ekskluzive për mediumin zviceran “20 minuta”.

Marka e modës udhëhiqet nga Granit Xhaka dhe Jojo Ucan.

Kapiteni i kombëtares së Zvicrës, Granit Xhaka, aktualisht luan për Bayer Leverkusenin.

Ai kënaq tifozët, shokët e skuadrës dhe ekspertët dhe jashtë fushës 30-vjeçari tashmë po shikon nga e ardhmja.

Aktualisht po stërvitet për t’u bërë trajner futbolli dhe tani po i futet biznesit të modës.

Themelimi i kompanisë u njoftua gjatë Kampionatit Botëror në Katar (2022).

Tani ylli i kombëtares zvicerane po zbulon sekretin dhe po jep një pasqyrë ekskluzive.

Koleksioni i parë do të jetë i disponueshëm në parashitje nga e enjtja.

Këtu përfshihen, për shembull, pantallonat, bluzat apo edhe kapelat nga 89 deri në 149 franga.

“Jam shumë i emocionuar që pas një pune të madhe dhe planifikimi më në fund mund t’i nxjerrim rrobat në treg, është vërtet emocionuese për mua të bëj diçka jashtë botës së futbollit”, thotë Xhaka.

“Granit dhe unë donim të dizajnonim veshje të rehatshme, me një prerje moderne dhe që mund të vishni në të gjitha situatat e përditshme qoftë në punë, në një festë”, thotë partneri i biznesit Jojo Ucan.

35-vjeçari nga Zvicra Lindore ka bërë emër në industrinë e veshjeve me kompaninë e tij Jucan, e cila qep kostume sipas masës. Lista e klientëve të tij është plot emra të famshëm: nga lojtarët e kombëtares si Granit Xhaka apo Haris Seferoviq e deri te yjet zviceranë të hokejit si Timo Meier.

Këngëtari Luca Hanni gjithashtu ka veshur së fundmi një kostum Jucan në dasmën me Christina-n e tij.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Bundesliga

Klubi i Bundesligës rinovon me trajnerin

mourinho

Mourinho: Nuk i kuptoj, i paralajmërova lojtarët

Bellingam Real Barca

​Gjërat që Bellingham ka arritur te Reali për 177 ditë janë të çmendura

mourinho

Mourinho shpërthen kundër lojtarëve të Romës: S’ka faj Guardiola që ua jep shkelmin lojtarëve

Ronaldo Al Nassr

​Ronaldo mund të gjobitet me një miliard dollarë

galatasaray

United dhe Arsenal në ‘luftë’ për yllin e Galatasaray-t

ballistet

“Ballistëve” u ndalohet të marrin pjesë në ndeshjen me KF “Shkupin”

franca-fitore-

Indeksi i UEFA-s/ Holanda në “luftë” me Francën, për vendin e pestë…

paolo Mladini

Paolo Maldini, shumë i ashpër ndaj kuqezinjve: “Milani nuk ka më ideale. Dua respekt për historinë e tij”

INFO

NA NDIQ