Këta janë futbollistët e Realit të ftuar për finalen e Champions

Real Madrid tashmë e ka zyrtarizuar skuadrën për finalen e së shtunës kundër Liverpoolit.

Në listën e publikuar figurojnë 26 futbollistë që do të luajnë në “Parc des Prince” për trofeun më të çmuar evropian.

Këta janë futbollistët e përfshirë nga Carlo Ancelotti:

Portierët Courtois, Lunin, Fuidias

Mbrojtës: Alaba, Militao, Nacho, Carvajal, Mendy, Marcelo, Vallejo;

Mesfushor: Kroos, Modric, Casemiro, Valverde, Camavinga, Vazquez, Ceballos, Isco;

Sulmues: Benzema, Vinicius Junior, Rodrygo, Bale, Hazard, Asensio, Jovic, Mariano.

“Los Blancos” dhe “The Reds” ishin përballur në vitin 2018-të në finalen e Championsit.

Ishte Real Madrid që triumfoj me rezultat 3:1 përball Liverpoolit.