Këta janë njerëzit më të besuar të Putinit: Ata duan të ndërtojnë një perandori të re ruse

Iliria News Agency
Iliria News Agency

14/03/2022

Ata janë fanatikë fetarë, ideologë, mistikë, arkitektë të dezinformatave globale dhe ish-agjentë të inteligjencës që presidenti rus i dëgjon.

Presidenti rus Vladimir Putin ndoshta nuk është i çmendur, por ai është i humbur.

Ky është përfundimi i një analize të agjencive perëndimore të inteligjencës që besojnë se lideri rus në dy vitet e fundit është izoluar jo vetëm nga njerëzit dhe bota, por edhe nga shumica e ministrave, gjeneralëve, oligarkëve dhe zyrtarëve të tij.

Ajo që filloi si një masë paraprake kundër koronavirusit është bërë një izolim afatgjatë në të cilin shumë pak informacione të sakta dhe ide të ndjeshme arrijnë tek presidenti rus, por ai ende nuk është plotësisht i vetëm.

Ata që duan një takim me Putinin sot duhet të kalojnë një javë në karantinë.

Truprojat e tij respektojnë një protokoll të rreptë. Për më tepër në Jutarnji List./INA

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

stevo pendarovski

Pendarovski: Nuk ka plan “B” për ndryshimet kushtetuese, vetëm plan “A”

bujar osmani

Osmani: Marrëveshja e Ohrit ma ka mundësuar që të mbërrij të bëhem kryetar i gjysmës së botës!

Arben Taravari VLEN

Taravari: Maqedonia e Veriut prodhuese e sigurisë – BE, SHBA dhe NATO janë aleatët tanë të pazëvendësueshëm

Pançe Toshovski

Toshkovski: Atmosfera parazgjedhore është e qetë dhe pa incidente

mjeke

Anulohet konkursi për punësimin e 1 117 punonjësve shëndetësor

rasti monstra

Rasti “Monstra” do të kërkoj drejtësi në Strasburg

spital-infermiere-mjeke shendetesi

Çdo muaj nga 12 infermiere ikin nga Maqedonia e Veriut

gruaja dhune burri rrahje

Gruaja nga Piroku e rreh rëndë me shuplaka burrin nga Gostivari

SONY DSC

Moti i ngrohtë “pushton” plazhet, fluks pushuesish në bregdetin shqiptar

INFO

NA NDIQ